ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نور به اداره‌ی ارگانهای محلی: برابر دهن خود گپ بزنید

© عکس: از صفحه عطا محمد نورنور به اداره‌ی ارگانهای محلی: برابر دهن خود گپ بزنید
نور به اداره‌ی ارگانهای محلی: برابر دهن خود گپ بزنید - اسپوتنیک افغانستان
عطامحمد نور در واکنش به نامعتبر خواندن امضایش از سوی اداره‌ی مستقل ارگانهای محلی گفته است که این اداره نباید در موضوعات کلان سیاسی مداخله کند و در صورت لزوم معاش کارمندان را از درآمد بندر حیرتان اجرا خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، عطا محمد نور در واکنش به نامعتبر خواندن امضایش از سوی اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی، گفته است: "ارگان‌های محلی در حدی نیست که در موارد کلان سیاسی مداخله کند. والی بودم و والی می‌مانم و امر من در سراسر ولایت نافذ است."

آقای نور امروز (یکشنبه) ۲۴ جدی، در جمع هوادارانش در بلخ به اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی گفت: "در حدی نیستی که در مورد بحران‌ها و موضوع‌های کلان سیاسی حرف بزنی". 
پیش از این، اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی گفته بود که مکتوب و پیشنهاد‌هایی که به امضای آقای نور باشد، منظور نمی‌شود. 
منیره یوسف‌زاده، سخنگوی این اداره گفته بود: "هرگاه والی استعفا داده یا تبدیل شده باشد، امضایش برای اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی و وزارتخانه‌ها رسمی نیست". 
والی  بلخ در واکنش به این موضوع گفت: "به تمام اداره‌ها امضای من نافذ است و هیچ کسی مانع آن شده نمی‌تواند". او افزود: "کاری نکنید که امر وزارتخانه‌ها در بلخ بی‌اعتبار شود". 

امضای نور دیگر اعتبار ندارد - اسپوتنیک افغانستان
امضای نور دیگر اعتبار ندارد

آقای نور هشدار داد که اگر معاش‌ها به امضای او اجرا نشود، مجبور می‌شود که "از صدها میلیون دالر درآمد بندر حیران، به گونه‌ی مستقیم" معاش‌ها را اجرا کند. او افزود: "اگر چنین شود بسیار پشیمان خواهید شد (حکومت مرکزی) و وضعیت بدتر از امروز خواهد شد". 
عطا محمد نور خطاب به حکومت مرکزی و شریکان بین‌المللی کشور، بر اینکه "والی هست تا اینکه توافق صورت بگیرد" تاکید دوباره کرد. 
آقای نور گفت: "حکومت بداند که تنها موضوع برکناری من مهم نیست، بلکه طرحی که جمعیت اسلامی و شورای عالی ایتلاف برای نجات افغانستان دارد نیز مهم است. برگشت معاون اول رییس جمهوری به کشور مهم است". 
یک ماه از منظوری استعفای مشروط قای نور از مقام ولایت می‌گذرد. با آنکه نمایندگان حزب جمیعت اسلامی و ارگ روی یک توافق‌نامه‌ی ۱۱ ماده‌ای به شمول موضوع آقای نور‌، هفت بار گفتگو کرده‌، اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала