کم شدن آب بایکال تا پایینتر از سطح بحرانی

© Sputnik / Vladimir Smirnov کم شدن آب بایکال تا پایینتر از سطح بحرانی
کم شدن آب بایکال تا پایینتر از سطح بحرانی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سطح آب بایکال 6 سانتی متر بیش از سطح بحرانی کاهش یافته است.

Остров Ольхон на Байкале - اسپوتنیک افغانستان
یخ موج دریای بایکال روسیه مانند زنده جان ها می خزد! + (ویدیو)
به گزارش اسپوتنیک، کاهش سطح آب بایکال ادامه دارد. هم اکنون سطح آب بایکال 6 سانتی متر بیش از سطح بحرانی کاهش یافته است.

رومان ویلفاند رئیس سازمان هواشناسی روسیه در این خصوص گفت:- "بر طبق داده ها، سطح دریاچه بایکال 6 سانتی متر بیش از سطح بحرانی کاهش یافته است که بر طبق اندازه گیری اقیانوس آرام 456 است. سطح آب بایکال 6 سانتیمتر از این حد کمتر است".

طی 4 سال اخیر، این سطح کمتر از سطح 2017-2015 است. احتمال دارد تا ماه می 2018، سطح آب دریاچه بایکال در پایین ترین سطح طی سال های اخیر قرار داشته باشد.

دریاچه بایکال، دریاچه‌ای است در جنوب سیبری در کشور روسیه، میان استان ایرکوتسک و جمهوری بوریاتیا. این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی قرار دارد. دریاچه بایکال، حاصل فروافتادگی زمین است.

دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. تقریباً 20 درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه 31500 کیلومتر مربع پهناوری دارد. همچنین این دریاچه با عمق 1642 متر عمیق‌ترین دریاچه جهان است.

دریاچه بایکال هم‌چنین دارای زلال‌ترین آب در میان دریاچه‌های جهان است و با قدمت 25 میلیون سال، قدیمی ‌ترین دریاچه جهان نیز به ‌شمار می‌آید. حجم آب شیرین دریاچه بایکال از مجموع آب‌های دریاچه‌های بزرگ در امریکا نیز بیشتر است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала