ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آخرین هشدار عطا محمد نور به حکومت

© AFP 2021 / Fabrizio Benschآخرین هشدار عطا محمد نور به حکومت
آخرین هشدار عطا محمد نور به حکومت - اسپوتنیک افغانستان
عطامحمد نور، رییس اجرایی جمعیت اسلامی به گفتۀ خودش برای آخرین‌بار به حکومت هشدار می‌دهد که اگر “به‌زودی” با جمعیت اسلامی به تفاهم نرسد، هوادارانش را به جاده‌ها خواهد کشاند.

به گزارش اسپوتنیک، به‌نظر می‌رسد که گفت‌وگوها میان جمعیت اسلامی و حکومت برای پایان‌دادن به تنش‌های به‌میان‌آمده، به بن‌بست رسیده‌اند.
آقای نور می‌گوید: «امروز یا فردا ما به ‌راه می‌افتیم و آن‌گاه شما بسیار پشیمان می‌شوید؛ نشود که خدا ناخواسته همه‌چیز از دست برود.»
در همین حال، عطامحمد نور در واکنش به سخنان زلمی خلیل‌زاد، سفیر پیشین امریکا در افغانستان می‌گوید که طرف گفت‌وگوهای جمعیت اسلامی تنها ارگ و کاخ سفید استند و گفته های خلیل زاد برایش ارزشی ندارد: «طرف ما ارگ است و اگر میانجی‌گری بکند فقط قصر سفید است. ما از آن پایین‌تر کسی دیگری را نمی‌شناسیم! باز این‌ها (زلمی خلیل‌زاد) کی، از کدام آدرس، از کدام موقف، و کدام صلاحیت که حرف بزنند و ما به او گوش بدهیم؟ یک آدم موی‌سفید است برایش احترام می‌کنیم، ولی در هیچ حرف و تصمیم او ما وقع نمی‌گذاریم.»
با این‌حال، عطامحمد نور از حکومت می‌خواهد که گفت‌وگوها با جمعیت اسلامی را به "مسخره" نگیرد و با جمعیت اسلامی به یک نتیجۀ عادلانه برسد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала