ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

"پنتاگون" به پنهان‌کاری در جنگ افغانستان متهم شد

CC0 / / "پنتاگون" به پنهان‌کاری در جنگ افغانستان متهم شد
پنتاگون به پنهان‌کاری در جنگ افغانستان متهم شد - اسپوتنیک افغانستان
اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان اعلام کرد پنتاگون انتشار برخی اطلاعات مربوط به جنگ در این کشور را محدود کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رویترز، «اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان» موسوم به سیگار در گزارشی اعلام کرد که پنتاگون انتشار اطلاعات مهم درباره روند جنگ در افغانستان را، که هر سه ماه یکبار در اختیار عموم قرار می داد، محدود کرده است.
بنابر اعلام این سازمان، چندین سال است که پنتاگون داده هایی را درباره حضور نیروها در افغانستان و روند پیشروی و شکست تروریستهای طالبان و اینکه چه مقدار از اراضی به دست دولت و این تروریستها افتاده است، منتشر می کند؛ اما به نظر می رسد در گزارش سه ماهه اخیر چنین جزئیاتی مطرح نشده است.
سوپکو در این خصوص خاطرنشان کرد: پنهان کاری های پنتاگون این فکر را در سر مردم می اندازد که شاید هیچ پیشرفتی در روند فعالیت نیروها در افغانستان حاصل نشده است.
با وجود افزایش تعداد نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان، به نظر می رسد که این نیروها در تلاش برای ایجاد ثبات در این کشور ناکام مانده اند. پنتاگون همچنین حقایقی مانند تعداد سربازان افغان که در این جنگ کشته شده اند و تعداد نیروهای افغانی که در این کشور آموزش می بینند را پنهان نگه داشته است.
سازمان سیگار در آخرین گزارش سه ماهه خود اعلام کرده بود که 43 درصد از اراضی افغانستان تحت تصرف گروه تروریستی طالبان و یا تحت تأثیر این گروه قرار دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала