ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس جمهور غنی: طالبان را از هر سوراخی که باشند بیرون می کشم‎

© REUTERS / Mohammad Ismailرئیس جمهور غنی: طالبان را از هر سوراخی که باشند بیرون می کشم‎
رئیس جمهور غنی: طالبان را از هر سوراخی که باشند بیرون می کشم‎ - اسپوتنیک افغانستان
محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور به طالبان هشدار می‏دهد که هیچ راه گریزی ندارند و به "سوراخی" که بروند، بیرون کشیده می‎شود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "طلوع نیوز"آقای غنی که امروز در نشست شورای عالی صلح، سخن می زد، حملۀ روز شنبۀ طالبان در کابل را به حمله یازدهم سپتامبردر امریکا تشبیه کرد و بر انتقام گیری از این گروه تأکید کرد.
رییس جمهور به گونۀ تلویحی از پاکستان به عنوان عامل این حمله یاد کرد و گفت هر زمانی که "امید صلح" در افغانستان شکل می گیرد، پاکستان منافع خودرا در خطر می بیند: «شدت حمله، به علت ناکامی ما نیست! دلیل این است که پروژۀ آن ها (پاکستان) خراب می‎شود وقتی امید صلح ریشه می گیرد آن ها منافع خود را به خطر می بینند.»
آقای غنی گفت طالبانی که دست به جنگ و کشتار می زنند، دیگر عضو جامعه افغانستان نیستند و با حملۀ اخیر در کابل، مسیر آنان روشن شد.
با این همه، آقای غنی می گوید که درِ گفت وگوهای صلح به روی طالبانی که از جنگ دست می کشند، باز است: «کسانی که اکنون می خواهند جنگ نکنند، امروز نشان بدهند که زمان تصمیم فرا رسیده است.»
از سویی هم، کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح نیز که در این نشست صحبت می کرد، از نارسایی های حکومت به عنوان عوامل سد راه گفت وگوهای صلح یاد کرد، اما با آن هم، تأکید کرد این شورا آماده است تا مذاکرات را در لایه های مختلف آغاز کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала