تعین معاش ماهانه برای انجنیر داوود از جانب ارگ

© Photo / M.Naderiتعین معاش ماهانه برای انجنیر داوود از جانب ارگ
تعین معاش ماهانه برای انجنیر داوود از جانب ارگ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
والی تازه معرفی شده ولایت بلخ علاوه بر دریافت معاش ماهانه در کابل دفتر باز کرده است.


به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "آریانا نیوز" آقای داوود پنجاه روز قبل پس از تقرر اش دریکی از بخش های وزیر اکبر خان کابل به سر می برد.
افراد نزدیک به والی جدید بلخ می گویند، مشکلات سازمان یافته از سوی عطا محمد نور مانع اصلی رسیدن آقای داوود به چوکی بلخ است.
احمد فیروز ایثار، از افراد نزدیک به والی جدید بلخ گفت: شما می دانید که یک سلسله چالش ها در بلخ خلق شد، چالش های سازمان یافته از سوی دوستان مان حکومت مرکزی در پی حل این تنش ها بود و تاکید هم بر این است که این گفتگو ها از راه خوب آن حل شود.
هرچند واقعیت این است که آقای انجنیر داوود مامور رسمی حکومت شده و از این بابت معاش اخذ می کند اما کار رسمی خودش را تا کنون آغاز نکرده و 50 روز اغاز این ماموریت در کابل سپری شده است. چالش کجا است؟
آقای احمد فیروز ایثار اظهار داشت: گویا با تقرری انجنیر صاحب مشکلاتی امنیتی در بلخ پیدا می شود این ادعا ها بی اساس و بی بنیاد است بل والی صاحب این توانایی را دارد و یک تیم توانا را در بلخ و کابل با خود دارد.
در سوی دیگر آگاهان به این باورند که انجنیر داوود باید بساط ولایت اش را که تاکنون چوکی آن را ندیده از کابل برچیند.
احمد سعیدی، آگاه سیاسی گفت: والی معرفی شده که بعد از ۵۰ روز به جای نرسیده اگر کمی فکر می بود، می رفت به خانه ای خود می نشست آنقدر هم چشم سفیدی کار خوب نیست.
هشت دور مذاکرات نماینده های ارگ با جمعیت در ظاهر نتیجه نداده است اما دفتر والی جدید می گوید که عزل و نصب ماموران دولتی بر مبنای قانون اساسی از صلاحیت های حکومت مرکزی است و باید همه به آن احترام بگذارند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала