اعزام هیات از کابل به اسلام آباد

© AP Photo / B.K. BangashФлаг Афганистана в центре Исламабада
Флаг Афганистана в центре Исламабада - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به ادامه نشست های دو جانبه افغانستان و پاکستان، قرار است فردا جمعه یک هیات بخاطر گفتگو با مقامات پاکستانی به اسلام آباد می رود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازآوا، روز شنبه هیاتی از پاکستان به کابل آمد و با هیات کشورمان به رهبری معین سیاسی وزارت امور خارجه دیدار کرد.
به گفته وزارت امور خارجه، هردو هیات روی برخی موردها به توافق رسیدند، اما روی موردهایی که دو طرف به توافق نرسیدند، تصمیم گرفته شد که در نشست دیگری در پاکستان روی آن گفتگو شود.
صبغت احمدی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که در این سفر کابل می‌کوشد تا اسلام آباد را در راستای مبارزه با هراس افگنی در خاک اش وادار کند.
همزمان وزارت امور خارجه تاکید کرد که پاکستان پذیرفته مدرک‌های که ثابت می‌کند حمله‌های پسین در کابل، در خاک پاکستان طرح ریزی شده را با حضور هیات افغانستانی بررسی کند.
گفتگو ها میان کابل و اسلام آباد پس از آن آغاز می‌شود که حکومت وحدت ملی ادعا کرد که برنامه ریزی رویدادهای پسین در کابل، در خاک پاکستان صورت گرفته است.
به همین دلیل، وزیر امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی در سفر شان به پاکستان مدرکهای دست داشته شان را با مقام های پاکستانی نیز شریک کرده اند.
هر چند با گذشت هر روز فشارهای جامعه جهانی به ویژه امریکا در برابر اسلام آباد شدت یافته اما تا کنون پاکستان از هراس افگن پروری اش دست بردار نشده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала