ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیروزی افغانستان در مسابقات اسکی

© Photo / Sajjad Hosseiniپیروزی افغانستان در مسابقات اسکی
پیروزی افغانستان در مسابقات اسکی - اسپوتنیک افغانستان
افغانستان در مسابقه جهانی اسکی در مقابل بریتانیا و امریکا که در دره فولادی بامیان این کشور برگزار شده بود برنده شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشدار، مسابقات ورزشی از هشت سال به این طرف، در دامنه‌های کوه بابا افغانستان با اشتراک دختران و پسران برگزار می‌شود.
قرار بود در این مسابقات اسکی در بامیان افغانستان، ورزش‌کاران از 15 کشور شرکت کنند، اما به دلیل نبود پروازهای هوایی و ناامنی راه‌های مواصلاتی این ولایت، ورزشکاران 12 کشور اشترک کرده نتوانستند و این مسابقه تنها میان 50 ورزش‌کاران افغانستان، بریتانیا و امریکا برگزار شد.
برنده مقام اول مجتبی حسنی است و در میان مردان مقام دوم را تاکین کاپا از بریتانیا، مهدی از افغانستان همچنان مقام سوم را به‌دست آورد.
علی شاه فرهنگ یکی از برگزار کننده‌گان این مسابقه گفته است، مسابقه امسال زیر نام «افغان اسکی چلینج» برگزار شده و سال آینده قرار است به نام "افغان اسکی در المپیک" ثبت شود.
وی گفت: «هدف از راه اندازی چنین مسابقات، ترویج ورزش اسکی، رشد جوانان در بخش ورزش و دوری جوانان از اعتیاد به مواد مخدر می باشد».
همچنان در بخش بانوان، فاطمه نظری از افغانستان مقام اول را در این مسابقه کسب کرد.
قابل یاد آوری است که ولایت بامیان افغانستان به دلیل داشتن امنیت خوب و کوه‌های پر از برف در فصل زمستان از چند سال به این طرف مسابقات اسکی در آن برگزار می‌شود و سالانه صدها هزار توریس برای بازدید از این ولایت از ولایت‌های مختلف افغانستان و کشورهای دور و نزدیک جهان سفر می‌کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала