تسلیحات پولیس ملی هم آمریکایی می شوند

© REUTERS / Ahmad Masoodتسلیحات پولیس ملی هم آمریکایی می شوند
تسلیحات پولیس ملی هم آمریکایی می شوند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقامات امنیتی افغانستان می گویند که امریکا در نظر دارد تا تفنگ های M4 و M16 ساخت امریکا را جایگزین کلاشینکوف های ساخت روسیه در افغانستان کنند.

به گزارش اسپوتنیک،نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان، گفته است که روند جایگزینی تفنگ های M4 و M16 ساخت امریکا به عوض کلاشینکوف های ساخت روسیه آغاز شده است.
آقای دانش افزود "قرار بود تا تفنگ هایM4 و M16 ساخت امریکا تا یک سال جایگزین کلاشینکوف های روسی شود، اما تا حال این روند به کندی پیش رفته است."
سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفت که وزارت دفاع ملی سال گذشته بیش از ده هزار کلاشینکوف را از روسیه به قسم تحفه به دست آورد و همۀ آنرا به وزارت داخله تحویل داد.
دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، به صدای امریکا گفت که اردوی آن کشور از آغاز ایجاد حکومت پس از رژیم طالبان همواره از تفنگ های M4 و M16 ساخت امریکا استفاده کرده و تنها وزارت داخله از کلاشینکوف های ساخت روسیه استفاده می کند.
در حال حاضر، به استثنا چند هلیکوپتر ساخت روسیه، اردوی افغانستان به طور گسترده از سلاح های ساخت ایالات متحده استفاده می کند.
شماری از کارشناسان امنیتی می گویند که کلاشینکوف ساخت روسیه در مقایسه با تفنگ های M4و M16 از موثریت بیشتر برخوردار است.
عتیق الله امرخیل، جنرال بازنشستۀ افغانستان، به یک رسانه عربی گفته است که کلاشینکوف ظاهراً ساده به نظر می رسد، اما سلاح مستحکم است؛ در زمان کم می تواند ترمیم شود وحتی اگر در گل و لای بیفتد، باز هم به خوبی کار می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала