رحمت الله نبیل: نام جاسوسان پاکستان در دولت افغانستان را افشا می کنم

© AP Photo / Rahmat Gulرحمت الله نبیل: نام جاسوسان پاکستان در دولت افغانستان را افشا می کنم
رحمت الله نبیل: نام جاسوسان پاکستان در دولت  افغانستان را افشا می کنم - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رحت الله نبیل، رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان فاش کرد به زودی چند نفر از اعضای کلیدی حکومت وحدت ملی به دلیل روابط نزدیک با سازمان اطلاعات ارتش پاکستان برکنار خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "ژورنال افغانستان" نبیل در توئیت خود نوشت: براساس برخی منابع دستکم سه نفر از اعضای کلیدی حکومت وحدت ملی به دلیل روابط نزدیک و مخفیانه با سازمان اطلاعات ارتش پاکستان یا اخراج و یا مجبور به استعفا خواهند شد.
در ادامه این توئیت آمده است: براساس شواهد، ظاهرا این استراتژیست‌ها در تضعیف حکومت وحدت ملی برای پیشبرد اهداف سیاسی خود دست داشتند.
نبیل پیش از این نیز اظهارات افشاگرانه‌ای درباره سیاست‌های حکومت وحدت ملی و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری این کشور داشت و اخیرا نیز ممنوع‌الخروج شده بود.
با این حال این حکم زمانی صادر شد که این مقام سابق دولت افغانستان در خارج از کشور حضور داشت و چندی پس از رسانه‌ای شدن این خبر دادستانی کل افغانستان فرمان ممنوع‌الخروج شدن وی را لغو کرد.
نبیل که رهبری حزب محور مردم افغانستان را به عهده دارد اخیرا نیز در پیامی اعلام کرد که معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی افغانستان در پیامی به وی هشدار داده تا فعالیت‌های حزبش را کاهش دهد.
رئیس سابق امنیت ملی افغانستان به صراحت گفته بود که توسط استانکزی به پرونده سازی علیه وی تهدید شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала