اسنودن: درآمد فیسبوک از فروش اطلاعات کاربرانش بسیار زیاد است

© Photo / Screenshot: Council of Europeاسنودن: درآمد فیسبوک از فروش اطلاعات کاربرانش بسیار زیاد است
اسنودن: درآمد فیسبوک از فروش اطلاعات کاربرانش بسیار زیاد است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کارمند پیشین سازمان اطلاعاتی امریکا نوشت، شبکه اجتماعی فیسبوک کاملا تبدیل به یک «شرکت اطلاعاتی» شده است.

به گزارش اسپوتنیک، ادوارد اسنودن کارمند پیشین سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده امریکا در تویترش درباره فیسبوک چنین نوشت:- "فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات خصوصی میلیون‌ها نفر از اعضای این شبکه اجتماعی دارد. و این فروش اطلاعات فراتر از انتظارات و پیش بینی های شماست".

به گفته ادوارد اسنودن، نام شرکت هایی که در گذشته کار جمع آوری اطلاعات خصوصی افراد را بر عهده داشتند «شرکت های اطلاعاتی» می گذاشتند و امروز فیسبوک در همین مسیر حرکت می کند و مالکان آن نمی توانند این موضوع را کتمان کنند.

به گفته اسنودن، شرکت فیسبوک جایگاه واقعی خود به عنوان یک شبکه اجتماعی را از دست داده است و تبدیل به یک منبع فروش اطلاعات خصوصی افراد شده است.

یادآوری می کنیم، که این واکنش از سوی اسنودن امریکایی که بسیاری او را قهرمان مبارزه با نقض حریم خصوصی افراد در جهان می دانند، پس از جنجال های مربوط به شرکت کمبریج آنالیتیکا مورد توجه قرار گرفت.

این شرکت متهم به استفاده بدون اجازه از اطلاعات خصوصی میلیون ها نفر است. این شرکت اطلاعات خصوصی افراد را بدون اجازه از آنها در جهت منافع دونالد ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهوری امریکا استفاده کرده است. یکی از مهمترین منابع اصلی این شرکت شبکه اجتماعی فیسبوک بوده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала