سیگار: برخی سربازان افغانستان در اثر تزریق خون ناسازگار جان داده است

© Photo / وزارت دفاعسیگار: برخی سربازان افغانستان در اثر تزریق خون ناسازگار جان داده است
سیگار: برخی سربازان افغانستان در اثر تزریق خون ناسازگار جان داده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دفتر سر مفتش ویژه ایالات متحده برای بازسازی افغانستان (سیگار) می گوید، که برخی سربازان افغانستان در اثر انتقال گروه نادرست خون جان داده اند.

Ситуация после атаки смертников на военную академию в Кабуле 21 октября 2017 года - اسپوتنیک افغانستان
آمریکا اطلاعات در مورد تلفات سربازان در افغانستان را مخفی می کند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از صنا، سیگار در تازه ترین گزارش خود که روز پنجشنبه (دوم حمل) نشر شد گفته است گروه خون شماری از سربازان اردوی ملی افغانستان یا اصلاً تا کنون تعیین نشده و یا هم تعیین گروه خون این سربازان دقیق و درست نبوده است.

بر بنیاد گزارش سیگار، این امر سبب شده تا سربازان که در میدان نبرد زخمی می شوند و به خون نیاز می داشته باشند، در اثر ترزیق اشتباهی گروه نادرست خون جان دهند.
سیگار گفته است، که شمار دقیق سربازان افغانستان که تا کنون در نتیجه انتقال گروه نادرست خون جان داده اند، معلوم نیست.
بر بنیاد گزارش سیگار، وزارت دفاع افغانستان در ماه جنوری ۲۰۱۷ روند آزمایش و تعیین گروه خون تازه واردان اردوی ملی این کشور را متوقف ساخت.
این تصمیم وزارت دفاع افغانستان سبب شد تا نزد ۱۵۴۰۰ سرباز که از جنوری تا جولای سال ۲۰۱۷ به اردوی ملی پیوستند، آزمایش خون انجام نشود.
انجام آزمایش خون به خاطر تشخیص امراض ساری نزد سربازان و تعیین گروه خون آنان یک امر "بسیار جدی" برای ادامه فعالیت های اردوی ملی افغانستان پنداشته می شود، اما سیگار گزارش داده است که تا کنون کم از کم ۹ در صد از سربازان اردوی ملی افغانستان تعیین گروه خون نشده اند.
در این گزارش آمده از آنجایکه فرماندهی عمومی جلب و جذب اردوی ملی افغانستان وسایل و تجهیزات لازم برای نمونه گیری خون سربازان تازه وارد را نداشت، به تازه واردان اردو دستور داده می شد تا خون شان را نزد داکتر محل شان آزمایش کنند.
سیگار دریافته است که به تازه واردان اردوی ملی نه تنها پول این آزمایش پرداخت نشده بلکه در برخی موارد داکتران بدون نمونه گیری و انجام آزمایش خون و یا حتی بدون اجرای معاینه، فورمه طبی تازه واردان را تکمیل و تصدیق کرده اند.
سیگار همچنان سیستم نگهداری معلومات طبی و گروپ خون سربازان اردوی ملی افغانستان را "نادرست و غیر قابل اطمینان" خوانده چون به گفته این نهاد، تعداد زیاد سربازان که در این سیستم ثبت اند، دارای یک گروه خون می باشند.
این در حالیست، که وزارت دفاع افغانستان تا کنون در مورد این گزارش سیگار واکنش نشان نداده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала