تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی به زودی اعلام خواهد شد

© Photo / دفتر معاون دومتاریخ برگزای انتخابات پارلمانی به زدوی اعلام خواهد شد
تاریخ برگزای انتخابات پارلمانی به زدوی اعلام خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون دوم ریاست جمهوری گفته است که حکومت به برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها مصمم است و به زودی زمان برگزاری این انتخابات اعلام خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری جمهور، دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای گفته است که سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، با تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان دیدار کرد.
در این دیدار، آقای دانش، بر اهمیت این همکاری‌ها در روند برگزاری به موقع و بهتر انتخابات تأکید ورزیده خاطر نشان کرد که حکومت افغانستان به برگزاری به موقع انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها مصمم است.
آقای دانش تصریح نمود که زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها به زودی اعلام خواهد شد.
وی تأکید کرد که حکومت وحدت ملی براساس تعهدات خود با شهروندان افغانستان و جامعه جهانی، در برگزاری انتخابات پارلمانی و شورا های ولسوالی ها اراده جدی و قاطع دارد.
آقای دانش اظهار داشت که به دلیل کمبود فرصت مسأله حوزه‌های انتخاباتی از طرف حکومت و کابینه نیز به زودی مشخص خواهد تا کمیسیون بتواند آمادگی بگیرد.
وی با اشاره به برخی از موضوعات تخنیکی انتخابات خاطر نشان ساخت که براساس احکام قانون، حکومت مکلف است که احصائیه نفوس کشور را برای نمایندگی عادلانه از حوزه های رأی دهی، به کمیسیون مستقل انتخابات ارائه نماید.
دراین دیدار نماینده ویژه سرمنشی ملل متحد در امور افغانستان نیز با اشاره به اهمیت برگزاری به موقع انتخابات در افغانستان گفت که سازمان ملل متحد آمادگی کامل دارد، تا همچنان حکومت افغانستان را در برگزاری هرچه بهتر انتخابات همکاری کند.
در این دیدار، دو طرف روی جزئیات روند انتخابات و کارهای انجام شده مرتبط به پروسه انتخابات نیز بحث و تبادل نظر کردند و تأکید شد که برای تسریع این روند، از جانب حکومت افغانستان و همکاران بین المللی، تلاش های بیشتر صورت بگیرد.
گفتنی است که آقای دانش در حالی از اعلام زمان برگزاری انتخابات در آینده نزدیک خبر می‌دهد که پیش از این کمیسیون انتخابات تاریخ 16 سرطان را زمان برگزاری این انتخابات اعلام کرده بود.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала