خطر جدید مصرف گوشت سرخ نامبرده شد

© Sputnik / Alexander Kondratyukخطر جدید مصرف گوشت سرخ نامبرده شد
خطر جدید مصرف گوشت سرخ نامبرده شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مطالعات جدید نشان می دهد که رژیم غذایی فاقد گوشت سرخ می تواند به زنان در کاهش ریسک ابتلا یک نوع سرطان روده کمک کند.


به گزارش اسپوتنیک، نتایج تحقیقات انجام شده در سال های اخیر مصرف گوشت قرمز را با ابتلا به یک سلسله مشکلات صحی مانند نارسایی قلبی، تسریع پیری و ابتلا به بیماری آلزایمر ارتباط داده اند.
اکنون یک مطالعه جدید که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته نشان می دهد که یک رژیم غذایی حاوی گوشت سرخ با افزایش خطر ابتلا به یک نوع سرطان روده بزرگ در زنان ارتباط دارد.
محققان دانشگاه لیدز در انگلیس با بررسی یک مطالعه کوهرت (گونه ای از مطالعات مشاهده ای) درصدد یافتن این موضوع برآمدند که آیا رژیم های غذایی حاوی گوشت قرمز، گوشت ماکیان، ماهی یا رژیم های غذایی گیاه خواری با خطر ابتلا به سرطان کولون و رکتوم (سرطان روده بزرگ) ارتباط دارند یا خیر.
محققان در این مطالعه معاینات پزشکی 32 هزار و 147 زن انگلیسی را مورد بررسی قرار دادند. نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف منظم گوشت سرخ با میزان بالاتر ابتلا به سرطان قسمت انتهایی روده بزرگ در این زنان ارتباط داشت.
همچنین این مطالعه یک خطر کاهش یافته ای را در ابتلا به سرطان قسمت انتهایی روده بزرگ در زنانی نشان داد که رژیم های غذایی فاقد گوشت سرخ داشتند.
محققان تاثیر مصرف انواع مختلف گوشت سرخ و الگوهای رژیم غذایی را بر محل های ابتلا به سرطان، یکی از بزرگترین چالش ها در مطالعه رژیم غذایی و سرطان کلورکتال عنوان کردند.
با این حال آنها خاطر نشان کردند که این تحقیق یکی از تحقیقات نادری است که این ارتباط را مورد بررسی قرار می دهد و به تجزیه و تحلیل های بیشتری در یک مطالعه بزرگتر نیاز است.
نتایج این تحقیق در مجله علمی MedicalXpressمنتشر شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала