افشاگری ترجمان پیشین قذافی درباره تامین مالی کمپین سارکوزی

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرافشاگری ترجمان پیشین قذافی درباره تامین مالی کمپین سارکوزی
افشاگری ترجمان پیشین قذافی درباره تامین مالی کمپین سارکوزی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ترجمان پیشین رهبر لیبی درباره تامین مالی مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور پیشین فرانسه دست به افشاگری زد.

وارثین قذافی سارکوزی را متهم نمودند - اسپوتنیک افغانستان
وارثین قذافی سارکوزی را متهم نمودند
به گزارش اسپوتنیک، مفتاح میسوری ترجمان پیشین معمر قذافی رهبر پیشین لیبی درباره تامین مالی مبارزات انتخاباتی نیکولای سارکوزی رئیس جمهور پیشین فرانسه دست به افشاگری زد.

میسوری گفت:  در طی سفری که سارکوزی به لیبی داشت، او قصدش را نامزد شدن به ریاست جمهوری فرانسه به قذافی در میان گذاشت و رهبر پیشین لیبی هم قول داد که سارکوزی را در انتخابات ریاست جمهور فرانسه پشتیبانی مالی کند.

او همچنین تایید کرد، که پس از آن نمایندگان ستاد پیش از انتخابات سیاستمدار فرانسوی با مقام های لیبی دیدار داشتند.

میسوری گفت: در جریان این دیدار ستاد پیس از انتخابات رئیس جمهور پیشین فرانسه به رهبری لیبی درخواست کمک 50 میلیون یورویی را برای پشتیبانی از سارکوزی در انتخابات ارائه کردند، که قذافی به مترجم خود دستور داد که این مقدار را به 20 میلیون یورو کاهش دهد.

وی همچنین گفت، که قذافی بارها و بارها در مصاحبه های تلویزیونی ها خود پشتیبانی اش را از مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور پیشین فرانسه اعلام کرده بود.

میسوری افزود، قذافی درباره کمک مالی اش به من چنین گفت:- "من 20 میلیون یورو کمک مالی کردم".

پیش از این، به تاریخ 20 ماه مارچ رئیس جمهور پیشین فرانسه و رئیس حزب پیشین «جمهوری خواه» را در حومه پاریس به اتهام تامین مالی انتخابات ریاست جمهوری اش در سال 2007  برای تحقیقات دستگیر کرده بود. اما سارکوزی این اتهام ها رد می کند و آنها را بی اساس می خواند.

یادآوری می کنیم،که در بهار سال 2012، روزنامه فرانسویMediapart اسنادی را منتشر کرد، که در آن رهبر لیبی نزدیک به 50 میلیون یورو به رئیس جمهور پیشین فرانسه کمک کرده بود. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала