پروازهای شناسایی هواپیما های نیروی دریایی امریکا در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه

CC BY-SA 2.0 / aceebee / Boeing P-8A Poseidonپروازهای شناسایی هواپیما های نیروی دریایی امریکا در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه
پروازهای شناسایی هواپیما های نیروی دریایی امریکا در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
هفت فروند هواپیمای نظامی امریکا در شرق دریای مدیترانه در نزدیکی سواحل سوریه که پایگاه هوایی حمیمیم و پایگاه طرطوس روسیه در آنجا قراردارند، پروازهای شناسایی انجام دادند.

ترامپ حق تصمیم گیری درباره جنگ سوریه را ندارد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ حق تصمیم گیری درباره جنگ سوریه را ندارد
به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات حاصله در جریان نظارت بر پرواز های هواپیما های نظامی که در صفحه Mil Radar در توییتر منتشر شده حاکی از آنست، که شش هواپیمای گشت زنی ضد زیردریایی P-8A Poseidon و یک هواپیمای شناسایی راداری EP-3E Aries II از پایگاه هوایی سیگونلا در جزیره سیسیل ایتالیا و آخری از پایگاه امریکا در جزیره کرت یونان پرواز کرده بودند.

پیشتر شبکه تلویزیونی CNBC امریکا با استناد به یک منبع مطلع اطلاع داده بود، که امریکا به عنوان آماج ها برای وارد کردن ضربات به سوریه هشت هدف را انتخاب کرده که دو میدان هوایی نظامی، یک مرکز تحقیقاتی و کارخانه ای که گویا با تولید سلاح کیمیاوی پیوند دارد، هستند.
پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات کیمیاوی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بودند.

پیش از این، کشورهای غربی، سوریه را به حملات کیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی متهم کرده بود. از سوی دیگر، مسکو  ادعای استفاده از گاز کلر و مواد کیمیایی توسط ارتش سوریه را رد نموده است. به گزارش وزارت خارجه روسیه، ادعای استفاده از مواد کیمیایی توسط نیروهای سوریه — حمایت از تروریست ها و توجیه حمله احتمالی به سوریه از سوی کشورهای خارجی می باشد. در عین حال در تاریخ 13 مارچ، نیروهای مسلح روسیه، خبرهایی مبنی بر تحریکاتی برای استفاده از سلاح های کیمیایی توسط نیروهای نظامی در غوطه شرقی را گزارش داده بودند. ارتش روسیه اظهار داشت که اتهامات استفاده از سلاح کیمیایی در دما از سوی امریكا، می تواند به عنوان بهانه ای برای حمله به سوریه مورد استفاده قرار گیرد.
یادآوری می کنیم، که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا روز چهارشنبه در تویترش نوشت: روسیه باید آماده انهدام راکت های شلیک شده توسط امریکا به سوریه باشد که راکت های "خوب، جدید و هوشمندی" خواهند بود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала