کشف بزرگترین قربانگاه کودکان در پرو

© REUTERS / Dado Ruvicکشف بزرگترین قربانگاه کودکان در پرو
کشف بزرگترین قربانگاه کودکان در پرو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اسکلت های 140 کودک در کشور پرو در امریکای لاتین کشف شد.

کشف بزرگ‌ترین قربانگاه با بیشترین تعداد اسکلت جمجمه انسان - اسپوتنیک افغانستان
کشف بزرگ‌ترین قربانگاه با بیشترین تعداد اسکلت جمجمه انسان
به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران به استناد از گاردین، باستان‌شناسان در کشور پرو در آمریکای لاتین یک قربانگاه حاوی اسکلت‌های 140 کودک قربانی شده را کشف کردند.

این گور دسته‌جمعی که قربانگاهی متعلق به 550 سال پیش است، در منطقه " هانچاکیتوی" در ساحل شمالی پرو کشف شده است.

در این قربانگاه اسکلت‌های اجساد 140 کودک و نوجوان — 5 تا 14 ساله — به همراه 200 لاما- شتر بی کوهان امریکایی- دفن شده است.

در بررسی اجساد قربانیان مشخص شد که قلب آنها از درون سینه‌شان بیرون آورده شده است. این رسم قربانی کردن در میان قبایل باستانی امریکای لاتین و دیگر تمدن‌های باستانی جهان رایج بوده است. در تمدن‌های باستانی سنت قربانی کردن انسان‌ها و احشام به منظور جلوگیری از قجایع طبیعی — به عنوان خشم خدایان — انجام می‌شده است.

از این کشف به عنوان بزرگ‌ترین قربانگاه دسته جمعی کودکان در جهان نام برده شده است. این کودکان در دوره تمدن باستانی " چیمو" قربانی شده اند و ظن قوی بر آن است که هدف از قربانی کردن آنها به همراه لاماها جلوگیری فاجعه طبیعی سیل — به عنوان خشم خدایان- بوده باشد. این ظن به این علت قوی شده که در محل کشف بقایایی از وقوع سیلاب دیده می‌شود.

یادآوری می کنیم،که تمدن «چیمو» یک تمدن باستانی در منطقه پرو و ماه پرست بودند و حدود 500 سال پیش به دست تمدن باستانی و قدرتمند «اینکا» از میان برده شدند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала