کوریای شمالی سایت هسته‌ی خود را بسته می کند

© AFP 2022 / Korea Summit Press Poolکوریای شمالی سایت هسته‌ی خود را بسته می کند
کوریای شمالی سایت هسته‌ی خود را بسته می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبر کوریای شمالی گفته است از کارشناسان هسته‌ی و همچنان خبرنگاران برای بازدید از این سایت دعوت خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی ریاست جمهوری کوریای جنوبی امروز یکشنبه ضمن این مطلب اعلام کرد کوریای شمالی قرار است ماه آینده سایت هسته‌ی "پیونگ ری" خود را تعطیل کند.
به گفته سخنگوی ریاست جمهوری کوریای جنوبی، کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی گفته است از کارشناسان هسته ای و همچنین خبرنگاران برای بازدید از این سایت دعوت خواهد کرد.
این مقام کوریای جنوبی به نقل از رهبر کوریای شمالی اعلام کرد که برخی ها معتقدند سایت هسته ای ما از کار افتاده است و تاسیسات آن مشکل دارد به همین دلیل می خواهیم آن را تعطیل کنیم در حالی که شما مشاهده خواهید کرد این تاسیسات هیچ مشکلی ندارند و به خوبی کار می کنند.
علاوه بر این، در سئول گزارش شد که در پیونگ یانگ نقطه دست داشتن سلاح های هسته‌ی را نمی بیند در صورت که ایالات متحده امریکا به طور رسمی از جنگ دست بکشد.
در تاریخ 27 اپریل گزارش شد که کیم جونگ او رهبر کوریای شمالی با مون جائه این رئیس جمهور کوریای جنوبی در منطقه سرحدی "پانمونجوم" موسوم به خانه صلح ملاقات کردند.

رهبران دو کوریا در این اجلاس در مورد خلع سلاح کامل شبه جزیره کوریا به توافق رسیده و موافقت کردند توافق متارکه جنگ به معاهده صلح تبدیل شود و هر اقدام خصمانه علیه یکدیگر را از این به بعد خاتمه دهند.

مون جائه این رئیس جمهور کوریای جنوبی و کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی همچنان در بیانیه پایانی اجلاس سران به صورت مشترک موافقت کردند، خلع سلاح هسته ای را محقق و برای این هدف با جامعه بین المللی همکاری کنند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала