جنگنده های امریکایی مواضع ارتش سوریه را در حومه دیرالزور بمباران کردند

© AFP 2022 / Stringerجنگنده های امریکایی مواضع ارتش سوریه را در حومه دیرالزور بمباران کردند
جنگنده های امریکایی مواضع ارتش سوریه را در حومه دیرالزور بمباران کردند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
منابع سوری نوشتند، که امروز جنگنده های ائتلاف امریکایی مواضع ارتش سوریه در حومه دیرالزور بمباران کردند.

روسیه، ایران و ترکیه از جامعه جهانی خواهان کمک به سوریه شدند - اسپوتنیک افغانستان
روسیه، ایران و ترکیه از جامعه جهانی خواهان کمک به سوریه شدند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی ایالات متحده امریکا مواضع نیروهای ارتش سوریه و همپیمانانش در حومه غربی دیرالزور را هدف قرار دادند.

در پی این حملات که در جریان پیشروی نیروهای ارتش سوریه در حومه غربی دیرالزور صورت گرفت، دو نفر از نیروهای ارتش سوریه کشته و شماری نیز زخمی شدند و در نتیجه این نیروها برای حفظ جان خود در یک اقدام تاکتیکی از چهار روستا در حومه غربی دیرالزور که امروز آن را آزاد کرده بودند، عقب‌نشینی کردند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های امریکایی دوبار این منطقه را بمباران کردند و سپس نیروهای ارتش سوریه از این منطقه عقب‌نشینی کردند تا در معرض حملات جدید قرار نگیرند.

نیروهای ارتش سوریه و همپیمانانش امروز  در ادامه پیشروی‌های خود، کل حومه غربی دیرالزور را بعد از آزادسازی شهرک "الجیعه" و اطراف آن و فرار دسته جمعی گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از این منطقه، به کنترل خود در آورده بودند. همزمان با این تحول، برخی اخبار از پرواز گسترده جنگنده‌های امریکایی در شرق دیرالزور و حرکت عناصر مسلح گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه به سمت شهرک‌های "هجین و السوسه" و ارسال تجهیزات نظامی گسترده به مناطق زیر اشغال داعش در کرانه شمالی رود فرات در حومه دیرالزور حکایت داشت.

یادآوری می کنیم، که درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ 2011 بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت 220 هزار تن کشته شده اند. مذاکرات بر سر حل این بحران، در آستانه و ژنو برگزار می‌شود. امریکا از سال 2014 در خاک سوریه، بدون موافقت دولت این کشور، در برابر داعش عملیات نظامی راه‌اندازی می‌کند. روسیه از سپتمبر 2015 بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا می‌کند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала