ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نمایندگان بار دیگر مقام‌های امنیتی را به مجلس فرا می خوانند

© Sputnik / Zafarsha Rouyeeنمایندگان بار دیگر مقام‌های امنیتی را به مجلس فرا می خوانند
نمایندگان بار دیگر مقام‌های امنیتی را به مجلس فرا می خوانند - اسپوتنیک افغانستان
مسولین امنیتی و رییس اداره ثبت احوال نفوس بار دیگر در مورد چگونگی تامین امنیت روند ثبت نام رای دهندگان و توزیع شناسنامه در مجلس نمایندگان استیضاح می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک، آقای عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز چهارشنبه 12 ثور، گفت که مقام‌های امنیتی و رییس اداره ثبت احوال نفوس در نشست روز دوشنبه آینده مجلس دعوت شده اند.
ابراهیمی با اشاره به این که امنیت یکی از عناصر مهم در شفافیت انتخابات است گفت: "روز گذشته در کمیته روسا فیصله شد که مسوولین نهادهای امنیتی و رئیس اداره ثبت و احوال نفوس را در مورد چگونگی تدابیر برای برگزاری انتخابات و مقابله با عملیات خندق طالبان به روز دوشنبه آینده دعوت شوند".
به گفته او، شکایت های زیادی در رابطه به چگونگی توزیع شناسنامه‌ها نیز وجود دارد که احتمال تقلب گسترده در را نیز افزایش داده است و نیز گفته می‌شود که مواد انتخاباتی تا هنوز در مناطق کوهستانی انتقال نیافته است.
در همین حال، برخی نمایندگان مجلس به شدت از عدم تامین امنیت انتخابات و زدن برچسب در شناسنامه‌ها ابراز نگرانی کرده و خواستار یافتن راه حل در این دو مورد شدند.
فریده حمیدی نماینده مردم نیمروز در مجلس گفت که رییس احصائیه نیمروز امکانات لازم توزیع شناسنامه را شبانه در خانه خودش می‌برد و هر شب تا یک هزار شناسنامه جعلی توزیع می‌کند.
خانم حمیدی افزود که یک فرد تا سه بار هم شناسنامه در یافته کرده و برچسب نیز زده است ولی هیچ گونه بررسی در این مورد وجود ندارد.
عثمانی فراهی عضو دیگر مجلس نیز گفت: "برنامه چسپاندن استیکر در تذکره‌ها جز آیات قرآن نیست که در آن تغییری آورده نشود، کمیسیون انتخابات برای تامین امنیت مردم باید اصل تذکره را ملاک ثبت نام رای دهندگان قرار داده و از زدن استیکر خود داری کند."
آقای ابراهیمی همچنین گفت، اعضای مجلس که ادعا می‌کنند اسناد و شواهدی که بیان گر تقلب است را به دست آورده اند نیز آماده کنند تا در رابطه به آن، با یک تیم تخنیکی کمیسیون بحث شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала