ساخت کارخانۀ بزرگ تولید شیر و لبنیات در کابل

© Sputnik / Varvara Gert'e /  مراجعه به بانک تصاویر ساخت کارخانۀ بزرگ تولید شیر و لبنیات در کابل
ساخت کارخانۀ بزرگ تولید شیر و لبنیات در کابل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت زراعت و آبیاری افغانستان از ساخت یک کارخانه بزرگ تولید شیر و فراورده های لبنیاتی در کابل خبر می دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، کار ساخت این کارخانه تا پایان سال روان خورشیدی در کابل آغاز خواهد شد. مسئولان وزارت زراعت و آبیاری می گویند که این کارخانه با هزینه 240 میلیون دالر ساخته می شود.
این وزارت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساخت این کارخانه استقبال می کنند و می گویند که افغانستان می تواند در تولید لبنیات به خودکفایی برسد.
افغانستان با وجود ظرفیت‌های بزرگ در بخش لبنیات، سالانه به ارزش صد میلیون دالر لبنیات را از کشورهای بیرونی وارد می‌کند و میزان تولیدات شیر سالانه در داخل کشور، به دو میلیون و یک صد هزار لیتر می ‌رسد.
اکبر رستمی، سخن‌گوی این وزارت، گفت: "کارخانه‌های پروسس لبنیات چی در گذشته ساخته‌شده توسط وزارت زراعت و یا سکتور خصوصی و کارخانه جدید که طرح‌اش نهایی شده‌است، ساخته می‌شود و می‌تواند در خودکفایی در این صنعت فوق‌العاده مفید باشد".
شایان ذکر است که افغانستان، کشوری گفته می‌شود که نزدیک به 80 درصد از جمعیت آن کشاورز یا دامدار استند، آگاهان بر این باورند که هرگاه حکومت کشاورزی و دامداری را در مرکز توجه‌اش قرار دهد، افغانستان نه‌تنها که نیازمندی‌های باشنده‌ گان کشور را از رهگذر فرآورده‌های کشاورزی و دامداری برطرف می‌سازد؛ بل می‌تواند به‌عنوان یک کشور صادرکننده‌یی لبنیات و فرآورده‌های کشاورزی نیز مطرح شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала