ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فيصله کنفرانس علما اندونيزيا درمورد افغانستان

فیصله کنفرانس سه جانبه علمای افغانستان، اندونیزیا و پاکستان در مورد صلح و ثبات در افغانستان قرار ذیل است.

اول: اسلام دین صلح، اعتدال و تحمل است، پیام اساسی اسلام صلح، ترحم و مهربانی است، ما به همین دليل  از تمامى فيصله هاى حمايت و آنرا تائيد مى کند که در حمايت از صلح و تقبيح افراطگرايى صادرشده است.

دوم: صلح امر الهی است و بر هر مسلمان واجب است تا جنگ را در روشنایی به قرآن کریم و حدیث نبوی حل و فصل کند و بر اساس همین ما علما از طرح صلح رئیس جمهور افغانستان که در ماه فبروی در نشست پروسه کابل دوم ارایه کرد، حمایت می کنیم و همچنان از کشور های منطقه و کشور های اسلامی و جامعه جهانی تشکری می کنیم که از پروسه صلح افغانستان حمایت کردند.

سوم: با توجه به این که فضا و شرایط صلح در افغانستان مساعد شده است، بالای تمامی جناح های درگیر صدا می زنیم که مذاکرات صلح را رو در رو آغاز کند، چون در قرآن کریم در مورد مشوره بخاطر صلح یاد آوری شده است.

چهارم: علما به عنوان وارثین انبیا وظیفه دارند که مطابق به ارزش های اسلامی برای پیشرفت تامین صلح، تحمل و عدالت اجتماعی کار کنند و مردم را تشویق کنند تا این اصول را معیار های رهنمود زندگی روزمره خود قرار دهند.

پنجم: علمای امت اسلامی بخصوص علمای افغانستان، اندونیزیا و پاکستان از مشکلات و چالش های موجود که جامعه اسلامی با آن مواجه است آگاهى دارند، و علما میتوانند، نقش فعال را در سطح  جهان اسلام بخصوص افغانستان  در آوردن صلح و ثبات بازی کنند.

ششم: ما یکبار دیگر تاکید می کنیم، خشونت و دهشت با هیچ دین، ملت، تمدن و قوم تعلق ندارد، چون افراطيت خشونت بار و تروريزم که خشونت در برابر مردم ملکى و حملات انتحارى شامل آن مى باشد در تضاد با اصول دين مقدس اسلام است.

هفتم: منحیث یک خانواده امت اسلامی ما از روند صلح حمایت کرده و آماده هستيم که با اين روند همه جانبه همکاری کنیم و از تمامی روند های صلح حمایت کنیم که بخاطر صلح دایمی در افغانستان راه اندازی شده است.

هشتم: ما در این بخش از نقش علمای افغانستان و پاکستان که میان مردم و حکومت ها برای آرودن صلح و برادری در روشنایی ب قرآن کریم و سنت رسول الله و مطابق به تعلیمات اسلامی انجام میدهند، حمایت می کنیم.

نهم: ما از دولت اندونیزیا تشکری می کنیم که به شکل مخلصانه میان علما  و  کشورهاى جهان اسلام اين پروسه همکاری را آغاز کرده و در آینده نيز از آن حمايت مى کنيم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала