ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تظاهرات برای برقراری آتش ‌بس میان طالب و حکومت

© AFP 2021 / Noorullah Shirzadaتظاهرات برای برقراری آتش ‌بس میان طالب و حکومت
تظاهرات برای برقراری آتش ‌بس میان طالب و حکومت - اسپوتنیک افغانستان
با افزایش نبردها در کشور همزمان، شماری از شهروندان، خواستار برقراری آتش بس میان طرف‌های درگیر استند و می‌گویند که نباید بیش از این به خون ریزی ها در کشور ادامه داده شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، تعدای از شهروندان کشور، زیرنام «اجتماع ملی آتس بس و صلح»، روز جمعه با ریختن به جاده‌ها، اعتراض شان را نسبت به ادامۀ جنگ در افغانستان، اعلام کردند.
این معترضان، می‌گویند که از جنگ خسته شده اند و می‎خواهند که در فضای صلح و آرامش زنده‎گی کنند.
آنان، برای رسیدن به هدف، از طالبان و حکومت می‎خواهند که دست کم برای سه ماه آتش بس کنند و سپس گفت‌وگوها را آغاز کنند.
نجیب الله، مسؤول اجتماع ملی آتش بس و صلح در این باره گفت: «خواست ما از حکومت این است که در ماه مبارک رمضان، آتش بس آغاز شود و در جریان این آتش بس، گفت وگوهای صلح نیز آغاز شود.»
عبدالحمید، معترض دیگر نیز افزود: «وضعیت اقتصادی ما خراب است، امنیت ما خراب است، آموزش برای ما نیست، جهالت بر ما حاکم شده؛ ما باید به جنگ خاتمه بدهیم.»
این تظاهرات در حالی راه اندازی می‌شود که پیش از این، اعتراض‌های مشابه در ولایت هلمند و چندین ولایت دیگر نیز راه اندازی شده بودند — اما نتیجه‎یی در پی نداشت.
اما، معترضان در کابل، همزمان با تأکید بر برقراری آتش بس، خواهان زدودن فقر و بی سوادی از کشور نیز استند؛ مواردی‎گه به گفتۀ آنان از عوامل عمدۀ تداوم جنگ در افغانستان استند.
این همه در حالی است که خشونت‌ها و حمله‌‎های هراس افگنانه در افغانستان، افزایش یافته اند؛ دست کم در دوهفتۀ گذشته چهار رویداد هراس افگنانه تنها در پایتخت آن هم در بخش‌های به شدت محافظت شده رخ داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала