همکاری ناتو با نیروهای امنیتی افغانستان در زمان برگزاری انتخابات

© Sputnik / Jawed A Kargar همکاری ناتو با نیروهای امنیتی افغانستان در زمان برگزاری انتخابات
همکاری ناتو با نیروهای امنیتی افغانستان در زمان برگزاری انتخابات - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نماینده ملکی ناتو در افغانستان می‌گوید نیروهای دولتی افغانستان با پشتیبانی نیروهای خارجی زمینه را برای برگزاری یک انتخابات آزاد و شفاف و در یک فضای امن فراهم خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، کورنیلوس زیمرمن، نماینده ملکی ناتو می‌گوید هرچند این کار آسان نیست، اما آنان تلاش می‌کنند تا انتخابات در فضای امن برگزار شود.
زیمرمن در مراسمی که به منظور آماده سازی نیروهای افغان که در میدان‌های نبرد زخم برداشته‌اند و قرار است در یک رقابت ورزشی شرکت کنند، صحبت می‌کرد، گفت نیروهای افغان می‌توانند امنیت انتخابات را به گونه درست تأمین کنند.
کورنلیوس زیمرمن، نماینده ملکی ناتو در افغانستان، گفت: "من بیش از حد اطمینان دارم که نیروهای دولتی افغانستان با همکاری مأموریت پشتیبانی قاطع شرایط انتخابات آزاد، عادلانه و امن را فراهم خواهند کرد. این کار آسان نخواهد بود اما ما این چالش را برعهده می‌گیریم و من باور دارم که همکارانم در مأموریت پشتیبانی قاطع تجربه‌های مسلکی شان در باره انتخابات به همکاران افغان شان می‌رسانند".
جنرال نیکلسن، فرمانده ماموریت پشتیبانی قاطع، نیز گفته است: "نیروهای دولتی افغانستان شکست ناپذیر اند، نه تنها شما برای افغانستان امن، بل که برای دنیا مبارزه می‌کنید".
قرار است درماه اکتبر این رقابت‌های ورزشی میان هژده کشور به شمول افغانستان با حضور پنج‌صدوپنجا ورزشکار در شهر سدنی استرالیا بر گزار شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала