حکمتیار: جوانان در انتخابات سهم گسترده بگیرند و به افراد صالح رای دهند

© Photo / ریاست فرهنگی حزب اسلامیحکمتیار: جوانان در انتخابات سهم گسترده بگیرند
حکمتیار: جوانان در انتخابات سهم گسترده بگیرند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رهبر حزب اسلامی افغانستان گفته است که تلاش خواهند کرد تا تجارب تلخ انتخابات گذشته تکرار نشوند، تقلب صورت نگیرد و نباید یک سفارت سرنوشت انتخابات را تعین کند.

به گزارش اسپوتنیک، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در دیدار با مسوولین نهاد اجتماعی احرار با بحث روی موضوعات مختلف به این جوانان گفت: نهضت اسلامی بدست چند تن جوانان مسلمان تآسیس شد، جوانان باید در جریانات سیاسی کشور حضور فعال داشته باشند و با استفاده از تجارب گذشته تغیر مثبت را در جامعه بوجود بیاورد.

رهبر حزب اسلامی افغانستان با تاکید بر اهمیت نقش جوانان در انتخابات گفته است که جوانان باید در انتخابات سهم گسترده بگیرند و به افراد صالح رای بدهند.

حکمتیار خاطر نشان ساخته است که افغانستان بیش از چهار دهه در آتش جنگ می‌سوزد و این جنگ هنوز هم ادامه دارد و همه روزه بیش از صد تن جان‌های شان را از دست می‌دهند.

وی علاوه کرد: خارجی ها نمی خواهند جنگ و ناامنی در افغانستان پایان یابد و از هیچ خارجی باید این انتظار را نداشته باشیم، بلکه ما باید این وضعیت را تغیر بدهیم و به جنگ خاتمه ببخشیم.

حکمتیار: از توزیع شناسنامه برقی پشتیبانی می کنیم - اسپوتنیک افغانستان
حکمتیار: از توزیع شناسنامه برقی پشتیبانی می کنیم

امیر حزب اسلامی اضافه کرد: ما همواره از حق پیروی کردیم و در مبارزه فکری به حریف و رقیب خود شکست دادیم. در حال حاضر نیز ما همه را به انتخابات شفاف و عادلانه دعوت می کنیم، در حالیکه عده ای به جنگ تآکید میورزند و خواهان ادامه جنگ هستند.

امیر حزب اسلامی یکبار دیگر بر شفافیت انتخابات تآکید کرد و گفت: ما در تلاش این هستیم که نباید تجارب تلخ انتخابات گذشته تکرار گردد، تقلب صورت نگیرد و نباید یک سفارت سرنوشت انتخابات ما را تعین کند.

قبل از این، گلبدین حکمیتار در جریان سخنرانی در میان هوادارانش در ولایت پروان تاکید کرده بود که رهبران حکومت نباید بیشتر از این حوصلۀ مردم را به آزمایش بگیرند تا به گفتۀ او، آنان ناگزیر شوند در برابر این رهبران دست به کار شوند.
آقای حکمتیار با اعلام حمایت از روند توزیع تذکره‌های برقی گفته بود که باید همه احزاب و جریان‌های سیاسی تعهد کنند که انتقال قدرت سیاسی از یک فرد به فرد دیگر از راه انتخابات صورت گیرد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала