به کدام دلیل طالبان در جنگ تعقیب نمی شوند

© AP Photoبه کدام دلیل طالبان در جنگ تعقیب نمی شوند
به کدام دلیل طالبان در جنگ تعقیب نمی شوند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سیاست امریکا طوری است تا هیچ طرف برد نداشته و توازون قدرت بهم نخورد.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از افغان ایرکا، یک کارشناس می نویسد، سیاست امریکا چنین است تا هیچ طرف برد نداشته و توازون قدرت بهم نخورد. آنچه برای امریکا مهم است دوام جنگ ونا امنی می باشد و الا توان نابودی طالب و داعش در توان دولت بوده ولی اجازه ای جنگ و نابودی دشمن را ندارد، البته که دراین میان ستون پنجم هم وجود دارد که چندان مهم نیست اصل عمده تصمیم ارباب جنگ است که طبق منافع خود وارد عمل می شود والا چه دلیل دارد وقتی که مناطق درخطر قرار می گیرد اجازه ای جنگ صادر نمی شود بعد ازاینکه جنگ شروع شد وتلفات نیروهای امنیتی وارتش بالا رفتف به قول معروف ان زمان است که "نوش دارو پس از مرگ سهراب" می رسد.
چند صباحی همه در اندیشه ای استرا تژی مرد سرخ رنگ بود و همه به این باور بودند که با اعلام چنین استراتژی تحول جدی درکشور بوجود می آید اما دیدیم که همه باد هوابود وتمام شد. در اندک کمک که به افغانستان شده در مقابل آن 200 خواسته ای ذلیلانه از دولت داشته که هنوز برای مردم اشکار نشده است.
امروز دولت خود، ابزار غربی ها گشته و باعث شده است که توان مردم نیز به تحلیل رود اما باید دانست که دیر ویازود راه ایجاد امنیت دردستان مردم بوده واین مردم خواهند بود که چون دوران جهاد بر علیه امریکا وحامیانش طغیان نموده وکشور را از اشغال غربی ها ونوکرانش که طالب وداعش باشند بیرون خواهند آورد.
بهتر است که دولت امریکا و کشور های همسو بیشتر از این با سرنوشت مردم افغانستان بازی نکرده و تضاد منافع خود را در جاهای دیگر آزمایش نمایند. اگر توان ایجاد امنیت را در افغانستان ندارند خوب است یخن این مردم زجر دیده را رها نموده تا خود سرنوشت خودرا تعیین کرده وزیادتر ازاین درآتش نا امنی وجنگ نسوزند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала