والی فراه: 300 مخالف دولت راهی جهنم شدند

© Photo / FB FMICوالی فراه: 300 مخالف دولت راهی جهنم شدند
والی فراه: 300 مخالف دولت راهی جهنم شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عبدالبصیر سالنگی والی فراه از شکست طالبان در این ولایت خبر داد. والی فراه می‌گوید که نیروهای امنیتی، طالبان را از شهر فراه عقب رانده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع نیوز، عبدالبصیر سالنگی صبح امروز چهارشنبه گفت:«کاملاً طالبان شکست خوردند. جسدهای طالبان در شهر فراه باقی ماند، شهر فراه را رها کردند. جاهای کلیدی را به هیچ صورت گرفته نتوانستند. شهر فراه آزاد است.»

طالبان دیروقت دوشنبه حمله‌های گسترده‌ای را بر شهر فراه آغاز کردند.

نیروهای ویژه امنیتی از قندهار و هرات به فراه رسیدند و جنگنده های امریکایی نیز در حمایت از آنان مواضع طالبان را بمباران کردند.

در همین حال، وزارت امور داخله نیز تایید می‌کند که طالبانی که به شهر فراه حمله کرده بودند در عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی به شدت سرکوب شده‌اند.

نجیب الله دانش؛ سخنگوی وزارت امور داخله، صبح امروز چهارشنبه (26 ثور) در صفحه فیسبوکش نوشت:"فراه به‌صورت مکمل از وجود تروریستان وحشی صفت پاکسازی شد."

شاه حسین مرتضوی؛ معاون سخنگوی ریاست جمهوری نیز گفته است که شهر فراه از وجود تروریستان پاک‌سازی شده است.

آقای مرتضوی با نشر عکس‌هایی از نیروهای امنیتی که به نظر می‌رسد در شهر فراه مستقر اند در صفحه فیسبوکش نوشته:"ملت به شما باور كامل دارد، با حضور شما دشمن توان حضور و مقاومت را ندارد. فراه به گورستان تروريستان و مزدوران همسايگان بدل شده است."

پیشتر گزارش‌هایی وجود داشت که طالبان وارد شهر فراه شده‌اند و بخش‌هایی از این شهر را به تصرف‌شان درآورده‌اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала