ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آلمانی ها دیگر امریکا را شریک قابل اعتمادی نمی دانند

© AFP 2021 / Daniel Rolandآلمانی ها دیگر امریکا را شریک قابل اعتمادی نمی دانند
آلمانی ها دیگر امریکا را شریک قابل اعتمادی نمی دانند - اسپوتنیک افغانستان
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اعتماد شهروندان آلمانی به امریکا به شدت کاهش پیدا کرده و 82 درصد شهروندان این کشور دیگر امریکا را شریک مطمئنی نمی‌دانند.

به گزارش گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که اعتماد شهروندان آلمانی به امریکا به شدت کاهش پیدا کرده است.
این نظر سنجی که به سفارش "زد دی اف" آلمان و "تاگس اشپیگل" انجام شده است نشان می‌دهد که برای 82 درصد شهروندان آلمانی و در بین اکثریت طرفداران همه احزاب این کشور امریکا برای آلمان شریک مطمئن و قابل اعتمادی نیست.
بعد از خروج امریکا از توافق هسته‌ای با ایران بقیه امضا کنندگان این توافق می‌خواهند به آن پایبند باشند. حدود دو سوم شهروندان آلمانی (65 درصد) بر این عقیده اند که این روند موفقیت آمیز خواهد بود و 28 درصد شهروندان هم به این مسئله مشکوک استند.
نتایج این نظر سنجی نشان می‌دهد که در مجموع 94 درصد شهروندان آلمانی حضور قاطعانه تر اتحادیه اروپا در مسائل سیاست خارجی را بسیار مهم و یا مهم ارزیابی می‌کنند.
نتایج این نظر سنجی همچنان نشان می‌دهد که شهروندان آلمانی از درخواست حزب سوسیال مسیحی برای در پیش گرفتن سیاست سخت‌گیرانه تر در قبال پناهندگان حمایت می‌کنند. 63 درصد شهروندان از این روی‌کرد حزب سوسیال مسیحی حمایت می‌کنند و 32 درصد آن را رد می‌کنند. بخصوص موافقت در این باره در بین طرفداران حزب افراطی جایگزینی برای آلمان بالا است و 85 درصد طرفداران این حزب از این رویکرد حمایت می‌کنند.
همچنان اکثر طرفداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی (68 درصد) و حزب لیبرال دموکرات (69 درصد) و همچنان 50 درصد طرفداران حزب سوسیال دموکرات و 64 درصد طرفداران حزب چپ هم در این مسئله از حزب سوسیال مسیحی حمایت می‌کنند. تنها اکثر طرفداران حزب سبز آلمان (64 درصد) مخالف رویکرد سختگیرانه تر در قبال پناهندگان استند.
نتایج این نظر سنجی همچنان نشان می‌دهد که اگر یکشنبه آینده انتخابات پارلمانی در آلمان برگزار شود، اتحادیه احزاب متحد مسیحی بدون تغییر 34 درصد و حزب سوسیال دموکرات هم 20 درصد آراء شهروندان را کسب می‌کند. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با یک درصد افزایش 14 درصد آراء شهروندان را کسب می‌کند. حزب لیبرال دموکرات هم 8 درصد، چپ ها 9 درصد و سبزها هم 10 درصد آراء شهروندان را به دست می‌آورند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала