کشف انباربزرگ داعش با اسلحه ناتو در حمص

© AFP 2023 / Nazeer al-Khatibکشف انباربزرگ داعش با اسلحه ناتو در حمص
کشف انباربزرگ  داعش با اسلحه ناتو در حمص - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نمایندگان مرکز مصالحه وزارت دفاع روسیه، و ارتش سوریه انبارهای اسلحه ساخت کشور های ناتو را کشف کردند که پس از آزادی شهر از شبه نظامیان باقی مانده است.

به گزارش اسپوتنیک، اندری نیکیپلف نماینده مرکز آشتی وزارت دفاع روسیه در سوریه، در این خصوص گفت: " ما در روستای زعفران " ولایت حمص" سوریه، جایی که پیش ازاین در کنترل داعش بود مقادیر زیاد ماسک های ضد گاز ساخت کشور های خارج و راکت های هدایت شونده ضد تانک "Тоу-2", را پیدا نمودیم.

را کت هدایت شونده ضد تانک "Тоу-2", امریکایی در دهه 1970 میلادی شامل تسلیحات ارتش امریکا شد. از آن زمان تاکنون چندین بار مدرن شده است.این سلاح یکی ازرایج ترین سلاح های امریکایی در جهان است. 

اتمام عملیات نیروهای نظامی سوریه در ریف شرقی حمص - اسپوتنیک افغانستان
اتمام عملیات نیروهای نظامی سوریه در ریف شرقی حمص

علاوه بر این، نظامیان،در مناطق آزاد شده، کارخانه های زیرزمینی برای ایجاد دستگاه های انفجاری، تونل های زیرزمینی مجهز به مجتمع های پزشکی و اتاق های نگهداری گروگان ها را پیدا نمودند. همچنین کار خنثی سازی ماین ها ادامه دارد.
پیش ازاین نیرو های مقاومت در اثنای پاکسازی روستا ها در جنوب شرق المیادین و فراهم سازی مقدمات بازگشت ساکنان این مناطق انبار های سلاح متعلق به گروه تروریستی داعش را کشف و ضبط کردند.
این انبار ها حاوی مقادیر زیادی سلاح، مهمات، مواد کیمیاوی و منفجره و کمربند های انفجاری بود و در میان این مهمات، سلاح های ساخت اسرائیل و سازمان «ناتو» دیده می شود.
در گذشته نیز انبار های بزرگ مواد کیمیاوی و تجهیزات جنگی واقع در شمال شهر المیادین کشف شد که ساخت کشور انگلیس بود.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала