واکنش تند ایران به اظهارات دربارۀ دخالت تهران درجنگ فراه

© AFP 2022 / Atta Kenareواکنش تند ایران به اظهارات دربارۀ دخالت تهران درجنگ فراه
واکنش تند ایران به اظهارات دربارۀ دخالت تهران درجنگ فراه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت امور خارجۀ ایران هر گونه دست داشتن تهران را در جنگ فراه رد می‌کند و می‌گوید که امریکا پس از سال‌ها جنگ، با متهم کردن ایران به حمایت از طالبان، اذهان عمومی را منحرف می‌نماید.

به گزارش اسپوتنیک، به تازه‌گی مقام‌های ارشد نهادهای امنیتی و فرمان‌ده نیروهای حمایت قاطع در افغاسنتان در سفر شان ولایت فراه گفته بودند که ایران در جنگ آن ولایت دست دارند و نبرد آن ولایت را نبرد برسر مدیریت آب خوانده بود.

در همین ارتباط، بهرامی قاسمی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران، ام‌روز در نشستی در تهران گفت که پس از حمله طالبان بر ولایت فراه، برخی در افغانستان به خصوص جنرالان امریکایی، کشورهای همسایه را متهم به حمایت از طالبان می‌کند.

آقای بهرامی گفت که امریکا در تامین امنیت در افغانستان ناکام مانده و تلاش دارد تابا متهم کردن ایران به حمایت از طالبان، افکار عمومی را منحرف نماید. 

او افزوده که حمله طالبان بر شهرهای افغانستان هیچ ربطی به روابط بین کابل و تهران ندارد و خاطر نشان کرده که ایران نزدیک به چهار دهه در مردم افغانستان بوده و از استقلال شان دفاع کرده‌است.

سخن‌گوی وزارت خارجۀ ایران هم‌چنان گفته که گفت‌وگو برای حل مسایل آبی میان دو کشور از طریق دیپلماتیک جریان دارد و ارتباط با مسایل داخلی آن کشور ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بار دیگر استفاده از خشونت در افغانستان را محکوم کرد و افزود: ایران همچون گذشته ضمن حمایت از روند صلح با هدایت دولت افغانستان، طرفین درگیری را به تلاش برای حل مشکلات از طریق مذاکره دعوت می کند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала