تخم مرغ از مرگ زودرس جلوگیری می کند

© Fotolia / Syda Productionsتخم مرغ از مرگ زودرس جلوگیری می کند
تخم مرغ از مرگ زودرس جلوگیری می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
خوردن یک تخم مرغ به صورت روزانه، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، عروقی و مرگ زودرس را کاهش می دهد.

Процесс приготовления огромного омлета в Мальмеди, Бельгия - اسپوتنیک افغانستان
در بلجیم با تخم مرغ های مسموم املت سنتی را آماده نمودند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله هارت، به عقیده پزشکان چینی خوردن یک تخم مرغ به صورت روزانه، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، عروقی و مرگ زودرس را کاهش می دهد.

نقض سیستم گردش خون، علت اصلی مرگ در سراسر جهان است و اغلب افراد مبتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی بیشتر از هر بیماری دیگری است. در چین، کاهش شدید گردش خون در مغز، در بیشتر موارد، بیشترین آسیب به شکستگی های عروقی و خونریزی پس از آن (سکته مغزی) را دارست.

دانشمندان داده های مطالعه طولانی خود را بر روی 512891 نفر در سن 30 تا 79 سال داشتند، آنها آنالیز این افراد را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و سلامت بیماران از سال 2004 تا 2008 زیر نظارت قرار گرفت.

در نتیجه 13.1 درصد از شرکت کنندگان تخم مرغ را به طور روزانه مصرف می کنند و 9.1 درصد نیز به ندرت تخم مرغ می خورند. از این میان، برای 8-9 سال، محققان 83 هزار 977 مورد بیماری قلبی، عروقی را ثبت کرده اند که 9985 نفر دچار مرگ و میر شدند.

بر اساس این تحقیق، کسانی که تخم مرغ خوردند بیشتر از بیماری های قلبی و عروقی کمتر رنج می بردند و عمر طولانی تری را داشتند، در مقایسه با دیگران این افراد که تخم مرغ بیشتری مصرف می کردند به میزان 26٪ خطر سکته مغزی و 18٪ احتمال مرگ و میر زودرس را داشتند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала