آینده منظومه شمسی پس از مرگ بشریت

© Photo / NASAآینده منظومه شمسی پس از مرگ بشریت
آینده منظومه شمسی پس از مرگ بشریت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان آستروفیزیک" فیزیک نجومی" در تحقیقات جدید شان چگونگی جهان آینده - میلیارد ها سال پس از انقراض انسان را مورد ارزیابی قرار داده اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل ازForbes اتان سیگل، متخصص " فیزیک نجومی" اعلام کرد که، اگرده ها میلیارد سال بعد پس از انقراض بشریت یک زندگی هوشمند دیگر به میان آید ،به جای سیستم معاصر خورشیدی ، شاهد یک دنیای کاملا جدیدی دیگر خواهد شد.
متخصص معتقد است که در جهان آینده گاز و گرد و غبار کمتر وجود خواهد داشت، اما بیشتر — ستاره های قدیمی وجود خواهد داشت. اینها ستاره های هستند که در زیر رشته اصلی " گراف هرتسپرونگ-راسل" قرار دارند.
«گراف هرتسپرونگ-راسل گرافی است که رابطه‌ای بین قدر مطلق, درخشندگی, رده‌بندی، و دمای مؤثر ستارگان را نشان می دهد. این گراف در سال 1910 توسط اینار هرتس‌اشپرونگ و هنری نوریس راسل ایجاد شده‌است.» 

Двойное затмение солнца - اسپوتنیک افغانستان
خورشید به زودی سرد می شود

متخصص می گوید،مناطق مختلفی از تشکیل ستاره فعال در جهان وجود خواهد داشت و در کهکشان ستاره ها عمدتا در داخل یک هاله بیضوی بزرگ قرار خواهند گرفت، نه داخل یک دیسک.
سیگل معتقد است که به دلیل اینکه ده ها میلیارد سال عملا هیچ اثری از تابش کیهانی وجود نخواهد داشت، پس زندگی معقول آن زمان می تواند نتایج دیگری در مورد تکامل جهان، بویژه نظریه "انفجار بزرگ" را به دست آورد.
آستروفیزیک می گوید: در آینده دور، تمدن ها باید صدها یا حتی هزاران بار دورتر را نگاه کند، تا بتوانند حتی نزدیکترین اجسام خارج از کهکشان ما را مشاهده نمایند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала