پوتین یگانه هدف روسیه را نامبرد

© Sputnik / Ramil Sitdikov / ورود به گالری تصاویرپوتین یگانه هدف روسیه را نامبرد
پوتین یگانه هدف روسیه را نامبرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت یگانه هدف روسیه فقط بهبود زندگی شهروندان این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه‌ای با گروه رسانه چین ابراز داشت: "ما به عنوان کشوری که به اصول قوانین بین‌المللی پایبند است، به منافع شرکایش احترام می‌گذارد و برای منافع خود نیز تلاش می‌کند، توجه ویژه‌ای به حضور در عرصه بین‌الملل داریم.
پوتین افزود، با توجه به این مساله، روسیه اهمیت بسیاری برای همکاری با شرکای قابل اعتماد خود همچون چین قائل است.
رئیس جمهوری روسیه در ادامه مصاحبه خود از اولویت‌های روسیه در رشد اقتصادی، نوآوری در اقتصاد، امنیت و توسعه زیرساخت‌ها در زمینه امکانات درمانی و تحصیلات گفت.
پوتین اذعان کرد، روسیه نمی‌تواند هدفی به جز بهبود سطح زندگی شهروندان روسیه داشته باشد و این اصل، مبنای روابط این کشور با سایر کشورها و به ویژه چین است.
رئیس جمهوری روسیه یادآور شد، شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در تازه‌ترین کنگره حزب کمونیست چین، هدف اصلی این کشور را "بهبود زندگی مردم" دانست.
پوتین ادامه داد: مهم‌ترین بخش سخنان شی‌ جینپینگ در کنگره ملی حزب کمونیست چین چه بود؟ رئیس جمهور درباره چه چیزی صحبت کرد؟ او از بهبود زندگی مردم گفت. راه‌های بسیار متنوعی برای دستیابی به این هدف وجود دارد اما این هدف به جای خود باقی می‌ماند. روسیه نیز به جز بهبود استانداردهای زندگی شهروندانش هدف دیگری ندارد.
رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد، رهبری این کشور با داشتن این هدف در ذهن روابط خود را با چین ایجاد کرده است.
ولادیمیر پوتین افزود: بر مبنای این اصل، ما چگونگی ایجاد روابط چین و روسیه و محقق ساختن این اهداف و همچنین حصول اطمینان از امنیت و چگونگی تقویت اقدامات برای ایجاد اقتصادی جدید به ویژه در زمینه نوآوری‌های مدرن، اقتصاد دیجیتال، فناوری ژنتیک، جامعه هماهنگ مدرن و اداره کشور و اقتصاد آن را در نظر داریم. بنابراین ما شباهت‌های زیادی با یکدیگر داریم و من بر این باورم که هرگونه تلاش به پیشرفتی جدید خواهد انجامید.
رییس جمهور روسیه یادآور شد، تنها هدف موجود در عقب تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، جلوگیری از توسعه این کشور است که این سیاست در وهله اول عاملان خود را تحت تاثیر قرار داده است.

 

 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала