ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تمرین مخفیانه مقامات انگلستان برای مرگ ملکه

© REUTERS / Chris Jacksonتمرین مخفیانه مقامات انگلستان برای مرگ ملکه
تمرین مخفیانه مقامات انگلستان برای مرگ ملکه - اسپوتنیک افغانستان
یک نشریه انگلیسی گزارش کرد که اخیرا وزرای دولت و مسئولان نهادهای حکومتی بریتانیا در یک مانور محرمانه ویژه آمادگی برای اعلام مرگ ملکه الیزابت شرکت کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک،به نقل از روزنامه تایمز انگلیس گفته می شود که ابعاد این تمرینات "بی‌سابقه" بوده است.
این روزنامه گزارش کرده که نشستی در روز پنجشنبه گذشته در این خصوص تحت ریاست دیوید لیدینگتون، معاون ترزا می‌، نخست وزیر انگلیس و همچنین ساجد جاوید، وزیر داخله، آندریا لیدسان، رهبر مجلس اعیان انگلیس و دیوید ماندل، وزیر امور اسکاتلند برگزار شد.
این مانور در همان اتاق دفتر کابینه که در آن نشست کمیته بزرگ اضطراری برگزار می‌شود، انجام شده و حضور دستیاران سیاسی در آن ممنوع شده تا جلوی هرگونه افشای اطلاعات آن گرفته شود.
برنامه‌های تدارکاتی برای مرگ ملکه الیزابت 92 ساله مدت‌ها پیش در نظر گرفته شده و از آن با اسم رمز "پل لندن" یاد می‌شود.
یک منبع در دولت انگلیس به ساندی تایمز گفت: این اولین بار است که وزیران مختلف در یک اتاق جمع شده‌اند. تا قبل از این صرفا چند مقام شرکت داشتند.
این مانور تحت عنوان مانور "کبوتر قلعه" متمرکز بر برنامه‌های روز بعد از مرگ ملکه انگلیس مشهور به روز "D+۱" بوده و گزارش شده که برای این مناسبت 10 روز عزای عمومی درنظر گرفته شده است.
همچنین برنامه ریزی شده که 600 عضو نهاد موسوم به "شورای خصوصی" در کاخ باکینگهام اجتماع کنند تا فرایند به تخت نشستن پادشاه جدید را به جریان بیندازند.
این مانور در همان روزی اتفاق افتاد که ملکه انگلیس حضورش را در کلیسای بزرگ سنت پاول لغو کرد که کاخ سلطنتی انگلیس در بیانیه‌ای گفت: علت آن این بوده که ملکه "ناخوش احوال" بوده است.
نشریه ساندی تایمز گزارش کرد که علت برگزاری مانور کبوتر قلعه نگرانی ویژه درباره مرگ وی نبوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала