ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بی‌اعتنایی ترامپ و غرب به سران دولت کابل

© Photo / ARGبی‌اعتنایی ترامپ و غرب به سران دولت کابل
بی‌اعتنایی ترامپ و غرب به سران دولت کابل - اسپوتنیک افغانستان
رهبران حکومت وحدت ملی برای دیدار با رئیس جمهور آمریکا و رهبران شماری از کشورهای قدرتمند غربی تلاش کردند اما گفته می‌شود که بسیاری از این درخواست‌ها رد گردید.

به گزارش اسپوتنیکبه نقل ازطلوع‌نیوز، انتظار می‌رفت که در حاشیه نشست ناتو در بروکسل، رهبران حکومت وحدت ملی با ترامپ رئیس جمهور آمریکا و سایر رهبران کشورهای غربی دیدار و گفت‌وگو کنند.
یک منبع دولتی به طلوع‌نیوز گفت: رهبران حکومت وحدت ملی تلاش کردند تا با شماری از رهبران کشورهای قدرتمند غربی دیدار کنند درخواست آنها پذیرفته نشد.
این منبع خاطرنشان کرد که دیدار اشرف غنی با «انگلامرکل» صدر اعظم آلمان نیز بطور تصادفی صورت گرفت.
برخی از نمایندگان پارلمان افغانستان نیز در واکنش به کم اهمیتی رهبران حکومت وحدت ملی تصریح کردند که نفاق بین رهبران دولت و نبود دولت مقتدر در کابل باعث شده تا کشورهای غربی به رهبران حکومت وحدت ملی اعتنایی نکنند.
قدرت‌الله سهاک، نماینده کابل در پارلمان اظهار داشت: هرگز در افغانستان دولتی وجود نداشته است که همه مردم را زیر یک چتر جمع کرده باشد به همین دلیل مقامات غربی به دیده تحقیر نگاه می‌کنند.
فکوری بهشتی، عضو کمیسیون روابط بین‌الملل پارلمان افغانستان نیز گفت که غربی‌ها به روابط با رهبران حکومت وحدت ملی و تعهدات خودشان در قبال افغانستان بی اعتنا هستند.
رهبران کشورهای غربی در حالی از دیدار با اشرف غنی و عبدالله خودداری کردند که موضوع افغانستان در دستور کار نشست سران ناتو در بروکسل قرار داشته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала