ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مسلمیار:افغانستان مستعمره امریکا نیست

© Photo / meshrano jirgaمسلمیار:افغانستان مستعمره امریکا نیست
مسلمیار:افغانستان مستعمره امریکا نیست - اسپوتنیک افغانستان
رئیس سنای افغانستان گفت: افغانستان مستعمره امریکا نیست و هرگونه مذاکرات صلح باید با مدیریت افغانها انجام شود.

به گزارش اسپوتنیک،رئیس مجلس سنای افغانستان در واکنش به تصمیم امریکا مبنی بر مذاکره مستقیم با طالبان گفت: افغانستان مستعمره امریکا نیست و هرگونه مذاکرات صلح باید با مدیریت افغانها انجام شود.

فضل هادي مسلم یار، روز گذشته، در جلسه علنی مجلس نمایندگان افغانستان با تاکید بر اینکه هرگونه مذاکرات صلح باید با مدیریت دولت این کشور باشد گفت: درصورتی که آمریکایی ها در مذاکرات صلح امتیازاتی برای گروه طالبان درنظر بگیرند و این امتیازهاي مورد قبول مردم افغانستان نباشد، مشکلات جدیدی ایجاد خواهد شد.

رئیس مجلس سنای افغانستان با اشاره به اینکه مردم افغانستان نقش «بزرگی و سروری» را به امریکایی ها نمی دهندتصريح کرد: مردم افغانستان خواهان ادامه حضور نظامیان خارجی نیستند اما بنا بر برخی ملاحظات این نیروها حضور دارند.

وی عنوان کرد: اگر طالبان نیز خواستار خروج نیروهای خارجی است باید با دولت افغانستان صلح کند تا زمینه خروج نظامیان امریکایی از این کشور فراهم شود.

این درحالی است که گزارش هایی مبنی بر دستور رییس جمهور امریکا به دیپلمات های امریکایی مبنی بر فراهم کردن زمینه مذاکرات مستقیم با گروه طالبان منتشر شده است.
این در حالی است که طالبان پیش از این بارها تاکید کرده است که برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان این گروه آماده مذاکره با دولت امریکاست.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала