ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ساخت مادر کیک رباتیک برای ترمیم موتور هواپیماها

© Photo / Immanuel Kant Baltic Federal Universityساخت مادر کیک رباتیک برای ترمیم موتور هواپیماها
ساخت مادر کیک رباتیک برای ترمیم موتور هواپیماها - اسپوتنیک افغانستان
شرکت بریتانیایی Rolls-Royce از ساخت روباتهای مینیاتوری مادر کیک/سوسک، که در داخل موتورهای هواپیما برای شناسایی و رفع مشکلات تخنیکی راه اندازی خواهد شد، اعلام کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، از این موضوع در وب سایت رسمی Rolls-Royce گزارش شده است. شرکت رولزرویس، برای حل این مشکل روش جدیدی اختراع کرده و با تولید ربات هایی به شکل مادر کیک/سوسک و مار گشت زنی در داخل موتور هواپیماها و شناسایی سریع موارد مشکل و عیب یابی و رفع نقص را تسهیل کرده است.
تولید این ربات ها در قالب یکی از برنامه های شرکت رولزرویس موسوم به موتور هوشمند صورت می گیرد که بر مبنای آن در آینده موتورهایی برای استفاده در انواع هواپیماها تولید می شوند که بتوانند به طور خودکار خود را تعمیر کنند. این تحول باعث می شود دیگر به خارج کردن قطعات موتورهای هواپیما از آنها برای بررسی و تعمیر نیازی نباشد.
یکی از ربات هایی که در همین راستا طراحی شده، فلیر نام دارد که ظاهری شبیه به مار دارد و می تواند در درون موتور هواپیما بخزد و با همکاری دیگر ربات های مشابه میزان خسارات واردشده به موتور هواپیما را بررسی و اعلام کند.ربات یادشده تنها 10 میلیمتر طول دارد و مجهز به تعدادی دوربین برای پخش زنده تصویر از درون موتور هواپیماست.
اما ربات سوسکی رولزرویس برای انجام اموری همچون تعویض قطعات از راه دور قابل استفاده است. هر دوی این ربات ها در برابر گرما بسیار مقاوم هستند و با توجه به گرمای بسیار زیاد داخل موتورهای هواپیما این امر نیز از جمله مزایای استفاده از آنها محسوب می شود. تولید این ربات ها با همکاری دانشگاه های هاروارد و ناتینگهام صورت گرفته است.
رولزرویس، شرکتی که به‌خاطر ساخت موتور هواپیما و خودرو‌های فوق‌لوکس و گران‌قیمت، شهرتی جهانی دارد، اکنون به فکر ساخت سوسک‌های رباتیک کوچکی است که می‌توانند داخل محافظ کوچک موتور بروند، مشکلات احتمالی را شناسایی و آن‌ها را تعمیر کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала