ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حکومت فردا به گونۀ ویژه از برگشت جنرال دوستم استقبال خواهد کرد

© Photo / دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوریحکومت فردا به گونۀ ویژه از برگشت جنرال دوستم استقبال خواهد کرد
حکومت فردا به گونۀ ویژه از برگشت جنرال دوستم استقبال خواهد کرد - اسپوتنیک افغانستان
معاون جنبش ملی، می‌گوید که جنرال دوستم پس از برگشت، بی‌درنگ به دفتر کارش خواهد رفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، قرار است فردا یک‌شنبه، جنرال عبدالرشید دوستم، معاون نخست رئیس‌جمهور از ترکیه به افغانستان برگردد. آماده گی‌ها از همین اکنون برای برگشت جنرال دوستم در حکومت گرفته شده اند.
هارون چخانسوری، سخن‌گوی ریاست جمهوری می‌گوید جنرال دوستم با یک تشریفات ویژۀ حکومتی استقبال خواهد شد: "فردا، طی یک مراسم تشریفاتی حکومتی، معاون نخست رئیس‌جمهور به کشور تشریف می‌آورد".
جنرال دوستم، چهارده ماه پیش به علت افزایش تنش‌ها میان خودش و رئیس‌جمهور و نیز اتهام‌های بد رفتاری در برابر احمد ایشچی، مجبور به ترک کشور شد و به ترکیه رفت.

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
جنرال دوستم روز یکشنبه به کابل برمی‌گردد

در حالی‌که طرفداران آقای دوستم حکومت را متهم می‌سازند که مانع برگشت وی شده بود، اما سخن‌گوی رئیس‌جمهور می‌گوید که آقای دوستم به علت بیماری به ترکیه رفته بود و اکنون که صحت یاب شده است به کشور بر می‌گردد: "فضل خدا اکنون صحت یاب شده اند و فردا به کابل بر می‌گردند".
سخن‌گوی رئیس‌جمهور، هم‌چنان می‌گوید که پروندۀ بدرفتاری معاون نخست رئیس‌جمهور با احمد ایشچی از سوی نهادهای عدلی و قضایی بررسی خواهد شد: "نهادهای عدلی و قضایی در کارهای خود مستقل استند. با حفظ استقلالیت و در روشنایی قانون به تمامی موارد حقوقی پرداخته می‌شود".
درهمین حال، جنبش ملی اسلامی می‌گوید که مقام‌های بلند پایۀ حکومتی مانند معاون دوم رئیس‌جمهور به استقبال جنرال دوستم به میدان هوایی خواهند رفت و او را نخست به دفتر کارش خواهند برد.
عبدالله قرلق، معاون جنبش ملی اسلامی در این باره می‌گوید: "مسلۀ پرونده آنقدر امر جدی نیست که ما روی آن فکر کنیم و یا بعد از آمدن معاون نخست رئیس‌جمهور، او را به چالش بکشند. چنین چیزی را من نمی بینم".
این در حالی است که هوادران جنبش ملی، از نزدیک به بیست روز به این‌سو، دست به اعتراض و تظاهرات زده‌اند.
آنان خواهان رهایی نظام الدین قیصاری و برگشت جنرال دوستم به کشور استند. اکنون که یکی از خواست‌ها آنان پذیرفته شده است و آقای دوستم بر می‌گردد، اما ریاست جمهوری در بارۀ نظام الدین قیصاری، می‌گوید که او هنوز در بند نیروهای دولتی استند و نهاد عدلی و قضایی در بارۀ وی تصمیم خواهند گرفت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала