ختم امپراطوری داعش در شمال افغانستان

© AP Photo / Fileختم امپراطوری داعش در شمال افغانستان
ختم امپراطوری داعش در شمال افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
با تسلیم شدن 152 جنگجوی گروه داعش به دولت افغانستان کار این این گروه به طور کامل در شمال کشور به پایان رسید.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی اعلام کرد ملا حبیب الرحمن قوماندان گروه داعش در ولایت جوزجان هم به همراه هوادرانش خود را به قوماندان فرقه 29 اردوی ملی و مسوول نظامی ولایات شمال تسلیم کرد و تسلیحات این گروه را به آنها تحویل داد.
گفتنی است که ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان با نشر اعلامیه ای نسبت به از بین رفتن گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان ابراز تردید کرد و گفت هنوز زود است که اعلام کنیم داعش در شمال افغانستان از بین رفته است.
این واکنش ناتو در حالی مطرح شده است که محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که با تسلیم شدن ملا حبیب الرحمن قوماندان گروه داعش به اردوی ملی، این گروه دیگر در شمال افغانستان یک تهدید کلان محسوب نمی شود.
با این حال، ماموریت حمایت قاطع ناتو اعلام کرد: هنوز زود است اعلام کنیم که گروه داعش در شمال به طور کامل از بین رفته است.
بر خلاف اقدامات تروریستی که داعش در مورد آن اقدام به صدور اعلامیه می‌کند این گروه در رابطه با این تسلیم دسته جمعی سکوت اختیار کرده است.
در مقابل ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در اعلامیه ای که در انترنت نشر شد مدعی شد بعد از عملیات جنایتکارانه متعدد داعش در شمال افغانستان، طالبان سرکوب و اخراج این گروه را از جوزجان، سرپل و فاریاب در دستور کار خود قرار داد و از چند هفته پیش با آنها درگیر شد اما طیارات جنگی امریکایی و دولت افغانستان مانع از انجام کامل عملیات می‌شدند با این حال به هر شکل موفق به پایان دادن به کار آنها در منطقه شدیم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала