احضارات اردوی ترکیه برای عملیات جدید در سوریه

© AFP 2022 / Bulent Kilicاحضارات اردوی ترکیه برای عملیات جدید در سوریه
احضارات اردوی ترکیه برای عملیات جدید در سوریه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اردوغان از مرحله نهائی احضارات عملیات نظامی جدید در سوریه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آناتولی، رئیس جمهور ترکیه رجب اردوغان اعلام نمود که ترکیه در مرحله نهائی آماده سازی عملیات نظامی جدید در سوریه است.
وی گفت: "ما در مراحل نهایی آماده سازی عملیات "سپر فرات "و" شعبه زیتون " هستیم، مناطق جدید به عملیات ترکیه اضافه می شود. با کمک خدا در آینده نزدیک ما مناطق جدید را آزاد خواهیم کرد. ما تا کنون یک چهارم ملیون نفر را در سوریه آزاد نموده ایم".

اردوغان رئیس جمهور ترکیه - اسپوتنیک افغانستان
ترکیه مخالف بمبارد سوریه است
اردوی ترکیه در اگست 2016 آغاز عملیات "سپر فرات" علیه شبه نظامیان گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) آغاز نمود. صدراعظم ترکیه در پایان ماه مارچ 2017 گفت که این عملیات با موفقیت انجام شد. عملیات سپر فرات از منطقه غربی رود فرات و بین سرحد ترکیه-سوریه آغاز شده و شورشیان مورد حمایت ترکیه توانستند ابتدا با تصرف مناطق تحت کنترل داعش به جرابلس نفوذ و آنرا تصرف کنند
پیش از این، رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در حزب حاکم عدالت و توسعه در استانبول، هدف اصلی عملیات ترکیه در سوریه و عراق را فاش ساخت. به گفته رئیس جمهور ترکیه، آنها عملیات نظامی خود را تا نابودی شبه نظامیان "از کوبانی در شمال سوریه، از سنجار تا قندیل در عراق" ادامه خواهند داد. در این مناطق، گروه های کرد وجود دارند که ترکیه آنها را تروریست می خواند. به عقیده وی، ترکیه به عنوان قدرتمند ترین کشور در منطقه و در آینده ای نزدیک تبدیل به یکی از بازیکنان بزرگ در عرصه سیاسی جهان تبدیل خواهد شد، در حالی که تلاش برای ترسیم سرحدها بین کشورها و این "تقسیم" از اراده ترکیه و مردم ترکیه خارج است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала