شرکت کشتی‌رانی روسی به دلیل مراوده با کوریای شمالی تحریم شد

© AP Photo / Jacquelyn Martinشرکت کشتی‌رانی روسی به دلیل مراوده با کوریای شمالی تحریم شد
شرکت کشتی‌رانی روسی به دلیل مراوده با کوریای شمالی تحریم شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت مالیه ایالات متحده امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که امریکا تحریم‌های جدید علیه کوریای شمالی را گسترش می‌دهد و در لیست تحریم‌های جدید امریکا بر کوریای شمالی یک فرد و سه شرکت شامل می‌باشد.

به گزارش اسپوتنیک ، در این لیست تحریم‌های جدید امریکا بر کوریای شمالی شرکت PROFINET، و رئیس این شرکت (واسیلی کالچانوف) شامل می‌باشد. این شرکت ثبت و راجستر شده در پریمورسکی شهر ناخودکا روسیه است. موضوع این شرکت "فعالیت‌های جنبی مربوط به حمل و نقل دریایی" می‌باشد.
در این تحریم های یک شرکت چینایی و یک شرکت سنگاپوری نیز هر یک Dalian Sun Moon Star International Logistics Trading CO و SINSMS PTE. LTD شامل لیست تحریم‌های جدید امریکا بر کوریای شمالی استند.

هدف تحریم های جدید امریکا بر ضد روسیه - اسپوتنیک افغانستان
هدف تحریم های جدید امریکا بر ضد روسیه

در اوایل ماه اگست، وزارت مالیه امریکا تحریم‌های را علیه یک بانک روسی وضع کرد. بانک آگروسیوز از سوی مقامات امریکایی به تسهیل در انجام یک «تراکنش مهم» توسط یک بانک تحت تحریم کوریای شمالی متهم شده است.
استیون مانوچیان، وزیر مالیه امریکا در بیانیه ای اعلام کرد: "ایالات متحده امریکا برای بستن راه ورود درآمدهای غیرقانونی به کوریای شمالی همچنان به اجرای تحریم های وضع شده از سوی کاخ سفید و سازمان ملل متحد پایبند است".
شورای امنیت سازمان ملل متحد سال 2017 میلادی به پیشنهاد واشنگتن تحریم‌های سنگینی را بر ضد پیونگ یانگ به تصویب رساند که در عمل این کشور را به انزوای کامل رساند.
تحریم‌های کوریای شمالی برغم نزدیک شدن واشنگتن و پیونگ یانگ هنوز بر جای خود باقی است. هان جانگ سو، نماینده بانک دولتی کوریای شمالی Foreign Trade Bank در مسکو به همین دلیل همچنان تحت تحریم‌های امریکا و سازمان ملل متحد قرار دارد و تراکنش حساب وی در بانک آگروسیوز Agrosoyuz زمینه اعمال مجازات بر ضد این بانک روسی را فراهم کرده است.
در بیانیه وزارت خزانه داری امریکا آمده بود که بانک آگروسیوز از سال 2009 تاکنون به دفعات با کوریای شمالی داد و ستد بانکی انجام داده است.
به نظر می رسد ایالات متحده امریکا بدون توجه به وعده مقامات کوریای شمالی همچنان فشار را بر این کشور حفظ کرده تا بتواند هر چه زودتر به هدف خود در خلع سلاح کامل هسته ای پیونگ یانگ نزدیک شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала