نشست پاتروشئف با بالتون در مورد افغانستان

© Sputnikنیکولای پاتروشیف سکرتر شورای امنیت روسیه
نیکولای پاتروشیف سکرتر شورای امنیت روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پاتروشئف با بالتون در مورد سوریه، اوکراین و افغانستان بسیار صحبت جدی صحبت نمود.

نیکولای پاتروشئف منشی شورای امنیت ملی روسیه خبر داده است حین نشست با جون بولتون دستیار ترامپ در امور امنیت ملی نتنها در مورد سوریه و اوکراین، بلکه در مورد افغانستان نیر بحث نموده است.
وی گفت: «جداگانه وضع سوریه، شرق نزدیک و افریقائی شمالی(یمن، لیبیا) را در مجموع بررسی نمودیم و در بررسی وضع افغانستان جداگانه بحث کردیم».

نیکولای پاتروشیف سکرتر شورای امنیت روسیه - اسپوتنیک افغانستان
پاتروشیف: پوتنسیال تهاجمی ناتو در سرحد برای روسیه و متحدین ان تهدید به بار می اورد

قبلاتً پاتروشوف افزود که در وقت بسیار محدود د رمورد وضع اوکراین نیز ابراز نظر نمودند.
پاتروشیف قبلاً اعلام داشته بود:" معیارهای دوگانه اشکار را خاطرنشان می سازم که امریکا و به تعقیب ان جوامع به اصطلاح «پیشرفته»، بصورت عنعنوی هنگام ارزیابی حوادث مشابه استفاده میکنند".
سکرتر شورای امنیت روسیه مقایسه خود را چنین توضیح داد: سوال در باره مقایسه حوادث یمن با اوضاع در اوکراین، جای که یانوکوویچ رئیس جمهور قانوناً انتخاب شده به عین ترتیب مانند هادی در یمن ابتدا به ترک نمودن کییف و بعداً کشور مجبور گردید، مطرح میشود. ولی در ان مورد امریکایان و اروپایان ان حوادث را کودتای دولتی نه شناختند و فوراً اعلام داشتند که رئیس جمهور که کشور را ترک کرده قانونیت خود را به صفت رئیس دولت از دست داده است".
موصوف خاطرنشان ساخت که امریکا و یک عده متحدین ان حوادث در یمن را به مثابه کودتا توصیف نمودند و جهت تامین بازگرداندن هادی بر سر قدرت، تا اثرگذاری نظامی، دعوت بعمل اوردند. پارتوشیف یاداوری نمود:" باید گفت که موعد صلاحیت کار هادی در مقام ریاست جمهوری تا این زمان خاتمه یافته بود".
او تصریح کرد که " تشدید منازعه ادامه دارد که باعث نگرانی عمیق جامعه روسیه و جهانی میگردد".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала