جایزه گرفتن دختران ربات ساز افغانستان از رقابت های جهانی مکسیکو

© Photo / Ali-Reza Mehrabanجایزه گرفتن دختران ربات ساز افغانستان از رقابت های جهانی مکسیکو
جایزه گرفتن دختران ربات ساز افغانستان از رقابت های جهانی مکسیکو - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دختران ربات ساز افغانستان توانستند در میان ۱۷۵ کشور جهان در مسابقات رباتیک مکسیکو جایزه بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، دختران ربات ساز افغانستان، بازهم از یک رقابت جهانی رباتیک در مکسیکو، با دست پُر به کشور برگشتند.

رُبات ساخته شده از سوی این گروه، توانست جایزۀ ایمنی این رقابت‌ها را از آن خود سازد.
رقابت‌های «نخستین المپیک رُباتیک در مکسیکو» ده روز پیش، میان ۱۷۵ کشور برگزار شدند و جایزه‌های آن به ۲۵ بخش تقسیم شده بود.

لیدا عزیزی، یکی از اعضای این گروه، در بارۀ این رقابت‌ها گفت: ما توانستیم سیفتی ایوارد را به دست بیاریم، بین بیست و پنج ایوارد و بین یک صد و هفتاد و پنج کشور. 
دختران رُبات ساز افغانستان، می خواستند با شرکت در رقابت های رُباتیک در مکسیکو، جایزۀ طراحی این رقابت‌ها را به دست آورند؛ اما رُبات آنان به گونۀ سالم به مکسیکو نرسید و این رویداد، مسیر کار آنان را تغییر داد.
سُمَیه فاروقی، عضو دیگر این گروه، با اشاره به ماجرای پیش آمده اظهار داشت: در گمرک نیویارک، رُبات ما را چک کردند و وقتی که مطمئن شدند خطری ندارد، دوباره درست آن را بسته بندی نکرده بودند، آن را فرستادند به مکزیک و وقتی که آن جا رسیده بود، بعضی از وسایل مهم رُبات شکسته بود و بعضی از قسمت‌های آن گُم شده بود و این باعث شد که ما تا دو روزی که به مسابقات مانده بود، در همان دو روز، دوباره رُبات خود را بسازیم.
یادآوری می کنیم، که بیش از یک سال است که نام گروۀ دختران رُبات ساز افغانستان بر زبان‌ها جاری است.
گروهی که در این مدت، از هفت رقابت گوناگون جهانی، جایزه‌هایی را به دست آورده است و حتی در برخی از این رقابت‌ها، به رده‌های نخست راه یافته است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала