تماس تلیفونی رئیس جمهور غنی با معاون رئیس جمهور امریکا

CC BY 2.0 / Michael Vadon / Vice President Mike Pence at CPAC 2017تماس تلیفونی رئیس جمهور غنی با معاون رئیس جمهور امریکا
تماس تلیفونی رئیس جمهور غنی با معاون رئیس جمهور امریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور اشرف غنی و مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در یک تماس تلیفونی روی روند صلح افغانستان بحث و گفتگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید با نشر خبرنامه ای از تماس تلیفونی مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده با اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان خبر داد.

کاخ سفید: «دو طرف روی مسائل مانند وضعیت فعلی امنیتی افغانستان و تلاش ها برای آغاز روند صلح بحث کردند.»

پنس تاکید کرد که ایالات متحده به حمایت خود از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.

گفتنی است، روز گذشته (دوشنبه ۲۷ اگست) ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای ضمن تایید تماس تلیفونی رئیس جمهور غنی با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که رئیس جمهور غنی با تشکر از تلاش های روسیه برای تامین صلح و ثبات در افغانستان، به وزیر امور خارجه روسیه خاطر نشان ساخته است که موثریت این نشست در صورت آمادگی کامل هر دو کشور (افغانستان و روسیه) بیشتر خواهد بود، لذا بهتر است تا این نشست به تعویق افتاده و در آینده با اشتراک و میزبانی هر دو کشور برگزار شود.

یادآوری میکنیم، پیش از این وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده بود که به تاریخ ۴ سپتمبر در مسکو یک کنفرانس بین‌المللی جهت بحث روی حل و فصل بحران افغانستان و آغاز پروسه صلح ملی در این کشور، برگزار میشود.

به گفته مقامات وزارت امور خارجه روسیه، برای اشتراک در این کنفرانس از افغانستان، کشورهای منطقه و قدرت های بزرگ جهانی به شمول امریکا و همچنان از دفتر طالبان در قطر دعوت به عمل آمده است.

این در حالیست که هفته گذشته، امریکا و افغانستان اعلام نمودند که در این نشست مسکو اشتراک نخواهند کرد.

به باور امریکا «این ابتکار مسکو تاثیری بر روند صلح افغانستان نخواهد گذاشت.»

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала