ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

انتقادها از عملی‌نشدن وعدۀ رئیس‌جمهور مبنی‌بر ساخت 500 هزار خانه

© AP Photo / Hamed Sarfaraziانتقادها از عملی‌نشدن وعدۀ رئیس‌جمهور مبنی‌بر ساخت 500 هزار خانه
انتقادها از عملی‌نشدن وعدۀ رئیس‌جمهور مبنی‌بر ساخت 500 هزار خانه - اسپوتنیک افغانستان
شماری از شهروندان کشور و مخالفان سیاسی حکومت، رئیس‌جمهور غنی را متهم می‌سازند که بسیاری از وعده‌های وی در دورۀ پیکارهای انتخاباتی عملی نشده‌اند و نخواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، رئیس‌جمهور غنی در دوران پیکارهای انتخاباتی‌اش، در کنار وعده‌های چون ایجاد یک میلیون شغل و تغییر در دسترخوان مردم وعدۀ ساخت 500هزار خانه برای شهروندان کشور نیز داده بود. اما اکنون که چند ماه به پایان کار آقای غنی به عنوان رئیس‌جمهور کشور باقی مانده است، این وعدۀ وی عملی نشده است.
رئیس‌جمهور در یکی از سخنرانی‌هایش در دوران پیکارهای انتخاباتی‌اش در بارۀ ساخت این خانه‌ها چنین گفته بود: "هدف اول ما ایجاد پنجصد هزار مسکن که قابل خریداری باشد و مردم، مأموران دولت و جوانان ما در ده تا بیست سال پول آن را بتوانند بپردازند، هست".

احدی افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
انورالحق احدی خطاب به رهبران حکومت وحدت ملی: ما خواستار استعفا شما هستیم

اما، بربنیاد آمار وزارت شهرسازی و مسکن، از آغاز کار حکومت وحدت ملی تا کنون تنها یک درصدی اندکی از 500هزار مسکن وعده داده شده از سوی رئیس‌جمهور، ساخته شده اند.
نیلوفر لنگر، سخن‌گوی وزارت شهرسازی و مسکن در این باره می‌گوید: "شاید ما بیش از ده هزار، بیش از چندین هزار خانه داده باشیم به مردم اگر با توجه به نمره های رهایشی حساب بکینم، جدایی از آپارتمان".
سپردن وعده‌های زیاد به مردم در دورۀ پیکارهای انتخاباتی، امیدهای زیادی را نزد مردم به میان آورد امیدهایی‌که با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی بسیاری از آن‌ها هیچ گاهی به حقیقت مبدل نشدند.
شماری از آگاهان و شهروندان کشور، این کار رئیس‌جمهور را وعده خلافی می‌نامند و می‌گویند که آقای غنی این وعده‌ها را برای گرفتن رأی مردم داده بود.
میرمحمد آخندزاده، والی پیشین ارزگان در این باره می‌گوید: "تمام وعده‌های رئیس‌جمهور برای خوردن جوانان ما از سوی ماهیان است، وعده های رئیس‌جمهور برای این است که شفاخانه جلال آباد دو یا سه بار مورد انتحار قرار بگیرد، تمام چیزها دروغ است تمام حرکت های وی حکومت داری وی و پیشرفت وی و اداره وی بر بنیاد حقیقت نیست بل که بنیاد شان بر دروغ استوار است".
وزارت شهرسازی و مسکن می‌گوید که نزدیک به دو میلیون تن در کشور به سرپناه نیاز دارند و هر سال 47هزار تن بی سرپناۀ دیگر بر این شمار افزوده می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала