ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نشست مهمترین مخالفان اشرف غنی در خانه مجددی+ ویدئو

© Photo / G A Nنشست مهمترین مخالفان اشرف غنی در خانه مجددی
نشست مهمترین مخالفان اشرف غنی در خانه مجددی - اسپوتنیک افغانستان
در پی ادامه اختلافات ارگ ریاست جمهوری با احزاب سیاسی و برخی مقامات این کشور، کاربران در فضای مجازی از رایزنی «حنیف اتمر»، «حامدکرزی»، «محقق» و سایر رهبران احزاب سیاسی افغانستان در کابل خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک،شماری از منابع خبری در فضای مجازی خبر دادند که «حامدکرزی» رئیس جمهور سابق، «حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی سابق، «محقق» معاون ریاست اجرایی دولت، «کریم خلیلی» رئیس شورای عالی صلح افغانستان و سایر رهبران سیاسی این کشور درباره تحولات اخیر و موضع گیری دربرابر دولت در حال رایزنی هستند.
بر اساس این گزارش، نمایندگان جنرال دوستم، عبدالهادی ارغندیوال، رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال، یونس قانونی، منصور نادری، ضرار احمد مقبل و انوارالحق احدی نیز حضور داشتند. 

گفته می‌شود «عبدالرب رسول سیاف» رهبر شورای حراست و ثبات، «سیدحامد گیلانی» رئیس حزب محاذ ملی، «صادق مدبر» رهبر حزب انسجام ملی، «رنگین دادفر اسپنتا» مشاور سابق امنیت ملی، جنرال «جرات» و زلمی رسول نیز در این نشست حضور داشته‌اند.
احزاب و جریان های سیاسی افغانستان در یک هفته اخیر بارها به دولت افغانستان نسبت به برگزاری انتخابات با سازو برگ کنونی آن هشدار دادند.
هفته گذشته احزاب سیاسی افغانستان با رونمایی از صدها هزار شناسنامه‌ جعلی دولت افغانستان را به سازماندهی انتخابات و تقلب سازمان یافته متهم کردند.
احزاب سیاسی در یک ماه گذشته بارها به لزوم استفاده از فناوری بیومتریک و تغییر نظام رای واحد غیرقابل انتقال تاکید کردند اما دولت افغانستان با شروط انتخاباتی احزاب مخالفت کرد.
اخیرا اشرف غنی احزاب سیاسی را به منحل شدن تهدید کرده است که واکنش تند شماری از رهبران سیاسی را در پی داشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала