ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رشوه 5 میلیارد دالری ترامپ به فلسطینی ها

© Sputnik / Mihail Kutuzovدالر
دالر - اسپوتنیک افغانستان
امریکا پیشنهاد رشوه 5 میلیارد دالری به فلسطینیان برای موافقت با معامله قرن و طرح سازش موسوم به صلح با اسرائیل را مطرح کرد.

اسپوتنیک به نقل از القدس العربی، روزنامه اقتصادی "گلوبس" اسرائیل نوشته است: امریکا به زودی به رهبران فلسطینی پیشنهاد کمک مالی 5 میلیارد دالری در مقابل بازگشت به مذاکره با تل آویو،جهت دستیابی به راه حل را ارائه می کند.
این روزنامه اقتصادی اسرائیلی ادعا کرد که این اطلاعات را از دیپلمات های آمریکایی که نامشان را ذکر نکرد، به دست آورده است.

تلاش‌های داماد ترامپ برای از سرگیری مذاکرات اسرائیل و فلسطین - اسپوتنیک افغانستان
تلاش‌های داماد ترامپ برای از سرگیری مذاکرات اسرائیل و فلسطین
دیپلمات های امریکائی گفته اند، مقامات وزارت خارجه امریکا که مسئولیت مساله فلسطین را به عهده دارند توانستند "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری ایالات متحده را متقاعد به ارائه این پیشنهاد مالی برای نجات اسرائیل از وضعیت کنونی کنند.
این منابع افزودند: ترامپ با این پیشنهاد و روش سرمایه گذاری آن یعنی پرداخت 5 میلیارد دالر از سوی امریکا و همین میزان از سوی اتحادیه اروپا و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به فلسطینیان موافقت کرد.
روزنامه اسرائیلی "گلوبس" مدعی شد که این مبلغ بی هدف تعیین نشده بلکه بر اساس طرح های توسعه اقتصاد فلسطین از جمله توسعه نوار غزه و طرح هایی که در نشست های بین المللی مختلف مطرح شده و اسرائیل هم در آن نقش دارد، مشخص شده است.
گاردین: داماد ترامپ با بن سلمان برای تحویل فلسطین به عنوان هدیه توافق کرده است - اسپوتنیک افغانستان
گاردین: داماد ترامپ با بن سلمان برای تحویل فلسطین به عنوان هدیه توافق کرده است
روزنامه اسرائیلی گلوبس افزود: فلسطینیان با دو گزینه روبه رو هستند یا با این پیشنهاد موافقت کنند و در میز مذاکره با اسرائیل حاضر شوند و یا با مخالفت با این پیشنهاد وارد بحران اقتصادی شدیدتری شوند.
مقام آمریکایی که در روزنامه اسرائیلی نامش ذکر نشده است، افزود: ترامپ آماده است تا مبالغی بیشتر به فلسطینیان در مقابل اجرای خواسته هایش پرداخت کند زیرا وی معتقد است تحریم های اقتصادی سریعتر نتیجه می دهد.
مقامات رژیم اسرائیلی معتقدند که عباس روی شروط خود جدیت داشته و با اینگونه پیشنهادها موافقت نخواهد کرد.
طبق گزارش های فلسطینی، 5 میلیون و 900 هزار آواره فلسطینی در جهان وجود دارد که بیشتر آنها در کرانه باختری، نوار غزه، اردن، سوریه، لبنان و عراق بسر می برند.
در طول مذاکرات سازش فلسطینی —اسرائیلی در 25 سال گذشته، مساله آوارگان فلسطینی یکی از پیچیده ترین مسایل روی میز مذاکرات بوده است.
تصمیم های یکجانبه فعلی ترامپ برای عملی ساختن طرح وی موسوم «معامله قرن» مبنی بر سازش فلسطینی —اسرائیلی است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала