ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تعویذ نویس فاریابی زناکار/ رسول جادوگر کیست؟+ عکس

© AP Photo / Rahmat Gulتعویض نویس زناکار/ رسول جادوگر کیست؟+ عکس
تعویض نویس زناکار/ رسول جادوگر کیست؟+ عکس - اسپوتنیک افغانستان
نام رسول لندی فردی که با سوءاستفاده از نام عالم دینی با زنان شوهردار رابطه جنسی نامشروع برقرار می‌کرد و از این رابطه نامشروع برای اخاذی از خانواده‌های قربانیانش فلم‌برداری می‌کرد، این روزها بر سر زبان‌ها افتاده است.


‌به گزارش اسپوتنیک، مولوی غلام نبی غفوری معاون شورای علمای فاریاب، گفت که تصاویر پخش شده در شبکه‌های اجتماعی از فردی که شماری از زنان ساده و بی‌سواد را با حیله و نیرنگ بی‌عفت می‌سازد، یک جادوگر می‌باشد که غرض زیر فشار قراردادن برخی خانواده‌ها برای به دست آوردن پول فلمبرداری شده است.

او علاوه کرده که این جادوگر مدتی در مزارشریف و ترکیه نیز با حیثیت زنان بازی نموده، تصویر برداری کرده، با خود به فاریاب آورده و از اینجا آنها را به پرداخت پول تهدید می‌نموده است.

معاون شورای علما می‌گوید که این جادوگر و فریبکار دو جنایت بزرگ را مرتکب شده که یکی زنا با زنان مردم، دوم فلمبرداری و پخش آن از طریق شبکه‌های اجتماعی که حیثیت ده‌ها خانواده را در جامعه پامال نموده است، باید دستگیر و سنگسار گردد. 

او علاوه نمود که از موضوع دو هفته پیش واقف شدند، با یکصد تن از رهبری و اعضای شورای علما در نزد والی و رئیس امنیت ملی که در آن، معاون ریاست عمومی امنیت ملی کشور که در میمنه آمده بود رفتند و خواهان دستگیری رسول جادوگر شدند؛ اما هنوز اقدامی نکردند و یا نخواستند که گرفتار شود.

او گفت که این فرد زناکار و خائن اکنون در ساحه و حمایت عظیم قوماندان از فرماندهان خیزش‌های مردمی در ولسوالی پشتونکوت است، سلاح بر دوش دارد، اداره محلی و بخصوص ریاست امنیتی ملی به بهانه اینکه علیه طالبان در جبهه جنگ است، دستگیر نکرده است.

معاون شورای علمای فاریاب هشدار می‌دهد که عمل رسول جادوگر برای مردم فاریاب و مسلمانان ننگ است، اگر دولت وى را گرفتار و به چنگ قانون نسپارند، حیثیت و اعتبار حکومت زیر سوال رفته، حمایت مردم را از دست خواهد داد.

صبغت الله سیلاب معاون شورای ولایتی فاریاب نیز گفته است که که تصاویر پخش شده از چهار الی پنج سال قبل است که فردی بنام رسول لندی انسان فاسد، بداخلاقی و منفعت جو بخاطر به دست آوردن پول از عده‌ای زنان و خانواده‌های شان تصویر برداری کرده بود، پس از آنکه عمل زشت او فاش گردید، از فاریاب فرار کرده و به ترکیه رفت؛ اما چند ماه قبل وقتی که بر می‌گردد، مبایلش مفقود می‌شود و یا کسی از دستش می‌گیرد، از آدرس‌های مستعار اسنادهایش را در شبکه‌های اجتماعی فاش می‌سازد.

او علاوه کرد که والی فاریاب با مقام‌های امنیتی در ساحه پشتونکوت رفتند تا رسول لندی را دستگیر و به چنگ قانون بپسارند؛ اما او پنهان شده بود.

در همین حال، شماری از باشنده گان فاریاب عمل ملا رسول را لکه ننگ و بدنامی به تمام مردم دانسته، از ارگانهای دولتی می‌خواهند که وى را دستگیر و به چنگ قانون بسپارند.

این باشندگان فاریاب از تمام مردم نیز خواستند که ملا رسول را در هر جای ببینند، بدون اینکه به دولت بسپارند، سنگسار کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала