ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

محل سقوط طیارۀ ایل – 20 روسی مشخص شد

© Photo / arms-expo.ruمحل سقوط طیارۀ ایل – 20 روسی مشخص شد
محل سقوط طیارۀ ایل – 20 روسی مشخص شد - اسپوتنیک افغانستان
طیارۀ نظامی روسی ایل – 20 در فاصله 27 کیلومتری در غرب شهرک بانیاس در ولایت لاذقیه سوریه، سقوط نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه با نشر یک خبرنامه، نوشته است: "در حال حاضر، محل سقوط طیاره در 27 کیلومتری در غرب شهرک بانیاس (ولایت لاذقیه)، مشخص شده است".

وزارت دفاع روسیه:اسرائیل مسوول سقوط طیارۀ نظامی روسی است - اسپوتنیک افغانستان
وزارت دفاع روسیه:اسرائیل مسوول سقوط طیارۀ نظامی روسی است

در خبرنامه آمده است که قطعات اجساد سرنشینان طیارۀ سقوط داده شده ایل — 20 روسی و اموال شخصی شان، و همچنان قطعات این طیارۀ نظامی توسط کشتی‌های روسی در سوریه، جمع‌آوری شده اند.

قبل از این وزارت دفاع روسیه اعلام نموده بود که طیارۀ نظامی ایل — 20 روسی توسط راکت مجتمع اس — 200 نیروهای دفاع هوایی سوریه سقوط داده شده است، و مسوولیت این حادثه به دوش اسرائیل می‎باشد. 

وزارت دفاع روسیه اطلاع داده است که 17 سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط با طیارۀ روسی ایل — 20 که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این طیاره با 15 تن خدمه پرواز در فاصله 35 کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.

چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — 16 اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.

در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که طیارۀ‌های اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل طیارۀ ایل — 20 را دیده بودند، زیرا طیارۀ مذکور در حال فرود آمدن بود.

علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدامت خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала