ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طلاق همسر با گفتن سه مرتبه یی کلمه طلاق در هند ممنوع شد

© Fotolia / Annatamilaسه طلاقه کردن زنان هندی ممنوع اعلام شد
سه طلاقه کردن زنان هندی ممنوع اعلام شد - اسپوتنیک افغانستان
سنت طلاق نمودن همسر در میان مسلمانان هند طوری است که مرد تنها با گفتن سه مرتبه یی کلمه طلاق، بدون پذیرش هیچگونه مسئولیت و تکلیف در قبال همسر و کودکان، آنها را طلاق میکنند و همسر دیگری می گیرد.

به گزارش اسپوتنیک، کابینه دولت هند روز چهارشنبه با لایحه تبدیل رسم «سه طلاقه» به یک جرم جنایی موافقت کرد و راوی شانکار پراساد وزیر قانون گذاری هند اعلام کرد، ممنوع کردن فوری این رسم ضروری است زیرا با وجود دستور دادگاه عالی هند، این موضوع همچنان ادامه دارد.
بر اساس لایحه جدید دولت هند، انجام رسم سه طلاقه غیر قانونی و ممنوع است و افرادی که به این رسم عمل کنند با مجازات سه سال زندان مواجه خواهند شد.
دولت هند برای برطرف کردن نگرانی های در خصوص سوء استفاده از قانون اعلام کرده است که شرایطی برای فرد متهم از جمله آزادی با قرار وثیقه پیش از برگزاری دادگاه درنظر گرفته خواهد شد.
این درحالی است که در قانون جدید فرد متهم نمی تواند در ماموریت پولیس با وثیقه آزاد شود و وی باید با مراجعه مستقیم به قاضی درخواست آزادی به قرار وثیقه خود را ارائه دهد.
وزیر قانون هند گفت: قاضی دادگاه پس از شنیدن اظهارات همسر فرد متهم، با آزادی او به غیر وثیقه موافقت خواهد کرد.
گفتنی است در برخی نقاط مسلمان‌نشین هند، مردان از طریق تلفن یا شبکه‌های مجازی سه بار کلمه طلاق را برای زنانشان به کار برده و آنها را به راحتی و بدون طی مراحل قانونی طلاق می‌دادند. زنان مسلمان دهه‌ها است خواستار لغو قانونی این سنت بودند.
این درحالی است که لایحه جدید دولت هند در ارتباط با رسم سه طلاقه اعتراض گروه های اسلامی را به دنبال داشته است.
اما حزب مخالف کنگره نیز اعلام کرد دولت مودی با مساله رسم سه طلاقه مانند یک توپ سیاسی برخورد می کند.
رسم سه طلاقه در میان مسلمانان هند به این گونه است که مرد تنها با گفتن سه بار کلمه طلاق، بدون پذیرش هیچ گونه مسئولیت وتکلیفی درقبال همسر و کودکان، آنها را ترک و همسر دیگری اختیار می کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала